[Hacker Zdravia] Prekonal množstvo operácií a nevzdal to. Ak chceš byť lepší, musíš pokoriť svoje ego

[Podcast s Romčom] Slovenská vakcína funguje na odlišnom princípe. Bude oveľa bezpečnejšia

[Diskusný klub] Nvotová: Očista mafie je dôležitejšia, ako či vám niekto vytiera nos

Od pondelka už nebudeš potrebovať certifikát o teste. Zákaz vychádzania cez deň skončí

  • Zákaz vychádzania bude platiť v noci, rozhodla vláda
  • Certifikáty o testovaní nebudeme potrebovať
plošné testovanie koronavírus lockdown certifikát
TASR/František Iván
  • Zákaz vychádzania bude platiť v noci, rozhodla vláda
  • Certifikáty o testovaní nebudeme potrebovať

Zákaz vychádzania skončí úderom polnoci z nedele 15. novembra na pondelok 16. novembra. Vláda schválila, že zákaz vychádzania bude platiť od 23:00 do 5:00 ráno. Informoval o tom premiér Igor Matovič na Rádiu Expres v relácii Braňo Závodský naživo. 

Oprava: Pôvodne sme v článku informovali, že zákaz vychádzania bude po novom od 13:00 do 5:00, správne má byť od 23:00 do 5:00. Za chybu sa ospravedlňujeme.

Po novom sa od pondelka nebude ani vyžadovať certifikát o negatívnom teste pri pohybe po Slovensku. Podobu nových opatrení bude oznamovať v stredu 11. novembra vláda po ukončení rokovania.

Certifikát o negatívnom teste budú vyžadovať na hraničných prechodoch so Slovenskom. Negatívny test, či už PCR alebo antigénový, bude podmienkou vstupu na územie Slovenska zo zahraničia. Pendleri musia mať certifikát, ktorý nie je starší ako dva týždne.

Podľa informácií z krízového štábu by sa mal predĺžiť núdzový stav, ktorý má skončiť 14. novembra, o ďalších 90 dní. Premiér Igor Matovič zároveň bude rokovať zo zástupcami biznisu, fitnescentier, gastra, cirkví a pod. o postupnom uvoľňovaní opatrení.

Premiér sa vyjadril aj o prípadnom očkovaní. To podľa neho nebude povinné, lebo by sme „prekročili mieru únosnosti“. V najbližších mesiacoch však vláda rozbehne veľkú kampaň na podporu očkovania. „Ak sa 60% ľudí nezaočkuje, vakcína nám nepomôže,“ povedal.

 

Zdroj: RádioExpres

Najnovšie video

Najnovší podcast

[Hacker Zdravia] Prekonal množstvo operácií a nevzdal to. Ak chceš byť lepší, musíš pokoriť svoje ego

Najnovšie