Odborník „praskol bublinu“ dlhovekosti. Tieto doplnky sú najúčinnejšie na spomalenie starnutia

  • František Zámola je riaditeľom poprednej kliniky zameranej na dlhovekosť
  • V exkluzívnom rozhovore nám prezradil viac o návykoch na predĺženie života
František Zámola
Ilustračné foto Archív/František Zámola
  • František Zámola je riaditeľom poprednej kliniky zameranej na dlhovekosť
  • V exkluzívnom rozhovore nám prezradil viac o návykoch na predĺženie života

V dnešnej dobe, keď technologický pokrok a lekárske inovácie rýchlo napredujú, sa stále viac pozornosti upriamuje na oblasť dlhovekosti. Kľúč k rozlúšteniu tajomstva dlhšieho a zdravšieho života ponúkajú moderné kliniky dlhovekosti, ktoré sa zameriavajú na najnovšie metódy v medicíne a wellness.

Spolumajiteľom takejto kliniky je aj MUDr. František Zámola, ktorý sa už viac ako tri dekády pohybuje v oblasti zdravia a vrcholových športov.

Tipy na dosiahnutie dlhovekosti

Na klinike dlhovekosti sa uplatňujú najnovšie technológie na monitorovanie zdravotného stavu pacientov a na základe týchto údajov sa prispôsobuje ich životný štýl, strava, doplnky, kozmetické prípravky či cvičebné plány.

Healthy Longevity Clinic ponúka rôzne procedúry a terapie zamerané na zlepšenie kvality života a spomalenie biologického procesu starnutia. Ale čo to vlastne pre jednotlivca znamená a aké prístupy môže zvoliť na dosiahnutie týchto cieľov?

Zámola nám v rozhovore prezradil viac o svojich návykoch, rutinách, ale i suplementoch, ktoré mu pomáhajú udržiavať si dobré zdravie a dajú sa jednoducho aplikovať do nášho každodenného života.

  • Aké látky a doplnky sú najúčinnejšie proti starnutiu?
  • Ako pristupuje k zlepšeniu svojho zdravia a predĺženiu života?
  • Aké sú hlavné zásady na dosiahnutie dlhého a kvalitného života?
  • Ktorým mýtom ohľadom dlhovekosti by si nemal veriť?

Cieľom pri dosiahnutí dlhovekosti je zníženie biologického veku. Aké zmeny sa pri tomto procese odohrávajú v ľudskom tele?

Pozorujeme to vo výsledkoch telomerových testov, epigenetických testov, biochémie aj mitochondriálneho profilu našich klientov. Dochádza k posunu, zlepšeniu ich biologického veku, omladeniu imunity i bunkového metabolizmu, energetického potenciálu. Keby sme to chceli vyjadriť v rokoch, tak je to posun až okolo desať rokov k dobru.

V niekoľkých prípadoch z preventívnych vyšetrení neinvazívnej CT koronarografie sme zisťovali čiastočné, ale aj významné zúženie koronárnych ciev u našich klientov a odovzdávali sme ich našim špecialistom na kardiológiu.

V súčasnosti sú horúcim trendom aj rôzne doplnky na podporu dlhovekosti. Ktoré z nich považujete za najúčinnejšie a prečo?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: František Zámola

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá