Odklad splátok úveru až o 9 mesiacov. Ako to vybaviť?

Snímka obrazovky 2020-04-17 o 8.50.40

Vo VÚB banke pristupujú k neľahkej situácii, v ktorej sme sa všetci ocitli, mimoriadne citlivo. V pláne je urobiť všetko preto, aby sa ľuďom v ťažkej situácii pomohlo a poradilo.

„Som rád, že intenzívne rokovania, ktoré sme viedli so štátnymi inštitúciami, nám pomohli splniť sľub. Ako prvá banka sme navrhli odklad splátok, ktorý sa stal zákonnou povinnosťou pre všetky banky na Slovensku.

Verím, že opatrenia, ktoré prinášame pre všetkých zákazníkov – individuálnych klientov, živnostníkov, menšie aj veľké firmy – pomôžu zmierniť neľahkú situáciu, v ktorej sme sa ocitli. Spolu si poradíme a zvládneme to. V mene všetkých kolegov z VÚB vám garantujem, že sme tu stále pre vás ako zodpovedný a spoľahlivý partner,“ hovorí Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB.

Pomáhajú slovenskému zdravotníctvu

VÚB banke záleží na tom, aby sa Slovensko popasovalo s korovavírusom v krátkom čase a čo najefektívnejšie. Preto sa aktívne zapája do boja s možnými následkami, ktoré sú výzvou pre každého, ale najväčšou pre naše zdravotníctvo.

Zdravotnícke prístroje, ktoré VÚB banka zakúpila, alebo na ne prispela, sú už v nemocniciach. Lekári a sestričky ich denne využívajú pri liečení najťažších prípadov. Aj vďaka reklamnému priestoru, ktorý darovali inciatíve #KtoPomozeSlovensku, sa vyzbieralo už viac ako 900 000 eur. Z tejto sumy sa nakúpilo ďalšie zdravotnícke vybavenie za viac ako 810 000 eur.

Ako si odložiť splátky až o 9 mesiacov?

VÚB vníma citlivo situáciu každého svojho klienta. Nerobia rozdiel, či ste individuálny klient, živnostník alebo firma a urobia maximum, aby uľahčili ťažkú situáciu a pomohli. „Sme pripravení riešiť akékoľvek vaše požiadavky prostredníctvom telefónnych liniek, mailov, sociálnych sietí.

Neustále pracujeme na tom, aby sme ešte viac zjednodušili spravovanie vašich financií pomocou aplikácie v mobile alebo internet bankingu. Ďakujem, že ich využívate čoraz intenzívnejšie a zbytočne tak neriskujete zdravie svoje, svojich blízkych a taktiež našich kolegov na pobočkách,“ dodáva Alexander Resch generálny riaditeľ VÚB banky.

Klienti, ktorí doteraz poctivo splácali úvery, majú možnosť odkladu splátok. Ak ste sa dostali do finančných problémov – prišli ste o prácu, znížili sa vám tržby, museli ste zavrieť prevádzku – pri úveroch môžete požiadať o odklad splátok až na 9 mesiacov. Okrem fyzických osôb majú túto možnosť zo zákona aj živnostníci, malé a stredné podniky. Okrem hypotéky môžete požiadať aj o odklad splátky spotrebných úverov.

Všetky detaily, ako aj samotnú žiadosť o odklad a vzor ako ju treba vyplniť, nájdete na stránke www.spolusiporadime.sk.

VÚB banka si uvedomuje, že na preklenutie ťažkého obdobia podnikateľov či firiem nemusí stačiť len odklad splátok. Preto budú riešiť individuálne požiadavky na finančnú pomoc či už vo forme úverov alebo dodatočných prostriedkov.

Pobočka u vás doma

Boj s koronavírusom je postavený na prísnom dodržiavaní pravidiel. Vychádzanie z domu by sme mali obmedziť len na nevyhnutné prípady alebo prechádzky v prírode. Je dôležité, aby sme všetci spolu boli disciplinovaní. Preto VÚB banka odporúča využiť návštevu pobočky naozaj len v nevyhnutných prípadoch. Vďaka ich elektronickému bankovníctvu môžete mať vaše každodenné financie pod kontrolou 7 dní v týždni a 24 hodín denne.

Ak vám vyhovujú aplikácie v mobile, využite VÚB Mobil Banking, ktorý bol vyhodnotený ako Techbox najlepšia banková aplikácia. Naopak, ak radšej používate počítač, môžete využiť Internet banking.

Vďaka VÚB môžete pohodlne a bezpečne zadávať platby či trvalé príkazy, kedykoľvek potrebujete. Problémom nie je ani založenie, zrušenie a zmena trvalých príkazov či inkasa. Okrem prehľadu účtov, transakcií a trvalých príkazov máte navyše aj aktuálne informácie o pohybe na vašich platobných kartách.

Spolu si poradíme

Záleží na tom, aby ste mali potrebné informácie a vedeli o všetkých možnostiach ako spravovať svoje peniaze v období prísnych bezpečnostných opatrení. VÚB pre vás pripravila špeciálnu stránku spolusiporadime.sk, na ktorej môžete nájsť odpoveď, ktorú potrebujete. Odpovede pravidelne aktualizujeme. Ak odpoveď nenájdete, využite na vašu otázku kontaktný formulár na web stránke VÚB banky.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK