Odriekanie spojov pokračuje aj tento týždeň. Opäť zasiahne západné Slovensko

  • Národný osobný dopravca upozornil, že z prevádzkových dôvodov odriekol viac ako štyri desiatky vlakov
  • Problémom je najmä nedostatok rušňovodičov
ZSSK Slovensko vlaky Budapešť Praha
TASR/Ladislav Vallach
  • Národný osobný dopravca upozornil, že z prevádzkových dôvodov odriekol viac ako štyri desiatky vlakov
  • Problémom je najmä nedostatok rušňovodičov

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) v tomto týždni od 17. do 21. januára z prevádzkových dôvodov nevypraví na regionálnych linkách západného Slovenska viac ako štyri desiatky osobných vlakových spojov. Štátny vlakový dopravca o tom informoval na svojom portáli s tým, že aktuálna situácia sa počas dňa mohla priebežne zmeniť.

Minulý týždeň spoločnosť pre chýbajúcich rušňovodičov aj vplyv pandémie odriekla takmer osemdesiat vlakov na tých istých trasách v západoslovenskom regióne. „ZSSK sa za spôsobené nepríjemnosti a zníženie komfortu pri cestovaní cestujúcim ospravedlňuje,“ oznámila spoločnosť.

Na trati Bratislava – Komárno železničiari v pondelok 17. januára odriekli desať spojov od poludnia do večera, z toho šesť medzi hlavným mestom a Dunajskou Stredou.

Dva vlaky vynechali v celej dĺžke trate medzi Bratislavou a Komárnom, po jednom z Kvetoslavova do Bratislavy a z Dunajskej Stredy do Komárna. V utorok ráno cestujúcich neodvezie ani vlak z Komárna do metropoly.

zdroj: ZSSK

Najviac výpadkov vlakov v tomto týždni oznámil národný dopravca medzi Trnavou a stanicou Bratislava-Nové Mesto, a to 28 spojov počas celého dňa. V jednom prípade uviedol ako príčinu chýbajúcu lokomotívu. Zrušený je tiež ranný vlak z bratislavského Nového Mesta do Pezinka a z Pezinka do Bratislavy na Hlavnú stanicu.

V utorok popoludní a večer sú navyše odrieknuté dva vlaky medzi Bratislavou a Malackami a dva medzi Malackami a Pezinkom. Nejde ani ranný vlak z Galanty do stanice Bratislava-Petržalka.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá