Odsúdený. Robo Džunko dostal za marihuanu 10 rokov. Drakonické a neprimerané, vraví mladý muž a plánuje sa odvolať

  • Robo je už teraz vo väzbe 33 mesiacov
  • Aktuálne dostal nový trest
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok Unsplash/Roman Kasyan, Facebook/Michal Šimečka Progresívne Slovensko
  • Robo je už teraz vo väzbe 33 mesiacov
  • Aktuálne dostal nový trest

Príbeh mladého Roba zachytil azda každý. Pre prípad, že by si meno Róbert Džunko predsa len počul po prvýkrát, ti v krátkosti opíšeme jeho príbeh.

Osudnou sa mu stala piváreň

Robo je mladý muž, ktorý preferoval občasné fajčenie marihuany. Prvýkrát ho prichytili v roku 2017 s 12 g marihuany. Výsledkom bol podmienečný trest na 30 mesiacov s odkladom na 36 mesiacov. Robo ďalej pracoval, stretával sa s kamarátmi, žil nekonfliktný život a podmienečný trest mu postupne plynul. O jeho životnom príbehu sme v minulosti písali aj my.

Býval som starými rodičmi, o ktorých sa príkladne staral až do ich smrti, a neskôr si z platu financoval vlastný podnájom. 1. 2. 2019 ho však pri náhodnej razii v jednej košickej krčme opäť prichytili s 7,7 g marihuany.

Odvtedy je vo vyšetrovacej väzbe a je obvinený z opakovanej konzumácie a prechovávania marihuany podľa Trestného zákona paragraf 172 odsek 2 písmeno a).

12. 9. 2020 bol odsúdený Okresným súdom v Košiciach na 12,5 roka nepodmienečne, informuje Sloboda pre Roba, iniciatíva, ktorá vznikla na podporu a šírenie osvety o neprimeraných trestoch v danej veci.

zdroj: pixabay/hayleyzacha

Odsúdili ho na 10 rokov

Aktuálne Okresný súd v Košiciach odsúdil Roba Džunku na 10 rokov. Pôvodný trest 12,5 roka zrušil krajský súd a vec vrátil na nové rozhodnutie.

Ako uvádza Korzár, na súde nie len obhajca, ale aj obžalovaný označili trest za „neúmerne prísny, až drakonický“.

Muž sa s rozsudkom nestotožňuje. „Už aj tá doba, čo som vo väzbe, je neprimeraná k môjmu prešľapu,“ cituje muža Korzár. Chystajú sa odvolať.

Zdroj: kosice.korzar.sme.sk

Najnovšie videá

Trendové videá