Odteraz už iba dokonalé selfie, Sony vie ako na to

  • Vďaka tejto novinke sa selfie posunie na úplne iný level. Sony si nechalo patentovať technológiu, ktorá neustále robí selfies a následne pre nás vyberá tie najlepšie.
image_1436023061.jpeg
  • Vďaka tejto novinke sa selfie posunie na úplne iný level. Sony si nechalo patentovať technológiu, ktorá neustále robí selfies a následne pre nás vyberá tie najlepšie.

 

Nová technológia bude využívať smartfóny, fotoaparáty či napríklad aj Google Glass, aby neustále robila selfies ich používateľa. Fotky budú po vytvorení poslané cez bezpečnostnú sieť na server, ktorý ich spracuje. Softvér potom pomocou výrazov tváre rozozná emócie zobrazené na fotke a tie bude následne schopný konkrétne označiť. 

 

Táto novinka so sebou prináša hneď viacero výhod. Tak napríklad, používatelia budú mať možnosť vyhľadať všetky šťastné momenty zo svojho dňa, rovnako ako aj všetky chvíle, v ktorých sa tvárili smutne. Šikovné, čo poviete? No a všetky selfies, na ktorých sa ocitne človek bez nejakého konkrétneho výrazu budú vyfiltrované, takže sa nimi nebude nutnosť už viac zaoberať. Technológia tiež umožní vytvorenie obrázkovej časovej osi emocionálnych udalostí, ktorými si používateľ počas dňa prešiel.

 

Okrem toho bude používateľ pod dohľadom fotoaparátu aj počas noci. Selfies, ktoré budú spravené počas spánku budú môcť odhaliť užitočné informácie napríklad o kvalite spánku. Čo samozrejme znamená, že táto technológia môže byť prínosom hneď vo viacerých smeroch. Navyše sa popritom všetkom vynárajú otázky ohľadom súkromia požívateľov, do ktorého by táto technológia výrazne zasiahla. Predsa len nikto z nás by si zrejme neprial, aby unikli fotky, na ktorých nič netušiaci spí alebo sedí na wc.  

 

zdroj: venturebeat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech