OFFIS – Mini priestor v centre Bratislavy pre tých, ktorých omrzel klasický open space

  • OFFIS je neverejný co-workingový mini-priestor v centre Bratislavy pre ľudí, ktorých omrzela práca z domu a klasický open space je pre nich príliš rušný.
image_1423495447.jpeg
  • OFFIS je neverejný co-workingový mini-priestor v centre Bratislavy pre ľudí, ktorých omrzela práca z domu a klasický open space je pre nich príliš rušný.

 

• Kto sú ľudia, čo stoja za projektom OFFIS? 

Sme bývalí kolegovia z digitálnej agentúry, ktorí sa po čase opäť stretli ako freelanceri. Felix je web developer, podnikateľ a majiteľ Soupa Bistra. Po rozbehu rodiny a reštaurácie sa začal opäť venovať on-line projektom. Matej je freelance dizajnér, ktorý práve rozbieha nový vlastný projekt, vedie kurzy photoshopu a prevádzkuje kamenný obchod. Števo je projektový manažér a podnikateľ. Vedie affiliate sieť Dognet.sk a venuje sa niekoľkým ďalším on-line projektom.

 

 

• Odkiaľ prišiel nápad na tento projekt?

Po siedmych rokoch práce z domu a štyroch rokoch práce v agentúrach som zistil, že najlepšie pre mňa bude pracovať na vlastných projektoch, ale v kolektíve,“ hovorí Felix. „Neskoršie náhodné stretnutie s Maťom potvrdilo, že takto nerozmýšľam sám a odštartovalo realizáciu celého nápadu.“

 

• Aká bola cesta od myšlienky až po dnešok?

Po tom, čo sa v lete k myšlienke pripojil aj Števo, sme začali hľadať vhodný priestor. Zhodli sme sa, že chceme byť v centre a nemalo by nás byť veľa. Výber teda padol na menší priestor v obytnom dome v starom meste. Asi pol roka trvalo, kým sme popri práci priestor svojpomocne dostali do dnešnej podoby. Koncom roka sa nám to konečne podarilo a od polovice januára sme to spustili naplno, ako je možné vidieť tu (http://www.offis.sk/)

 

• Máte už nejakých „nájomníkov“?

Máme. Prví záujemcovia sa nám ozvali prakticky do týždňa. Zo 4 voľných miest sme teda obsadili 2 a rovnako 2 sú ešte k dispozícii.

 

• Zameriavate sa na dlhodobejšie obsadenie alebo chcete miesta po istom čase meniť?

Nemáme nič také, ako pravidlo „rotácie“ (nepracuješ u nás pol roka a potom musíš uvoľniť miesto inému..). Skôr naopak, je to o tom nájsť zostavu ľudí, ktorí si sadnú.  Ak keď takú zostavu budeme mať, nie je dôvod nič meniť.

 

 

• Čím ste iní ako ostatné co-workingy? Čo vás odlišuje?

Hlavným rozdielom je, že OFFIS nie je obrovský open space ale malý útulný kanclík. Každý tu má svoje stabilné miesto, na ktoré sa môže spoľahnúť. Nemáme žiadne oficiálne otváracie hodiny. Členovia sem môžu prísť a pracovať kedykoľvek. 

 

• Aké sú vaše ďalšie plány?

Našim súčasným cieľom je dostať do OFFISu zostavu, ktorá si bude rozumieť a profesijne sa dopĺňať. Je samozrejmé, že každý pracuje na vlastných projektoch, no rôznorodosť profesií členov vytvára priestor na spoločné konzultácie, brainstormingy prípadne na spoluprácu. Chceme vytvoriť príjemné miesto s pohodovou atmosférou a šikovnými ľuďmi, ktorí si vedia vzájomne poradiť a pomôcť.

  

• Prečo by si teda mal mladý človek vybrať pravé váš OFFIS?

V práci strávi človek takú veľkú časť života, že by bola nesmierna škoda stráviť celý ten čas v priestore, v ktorom sa človek necíti dobre.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech