Ohromujúci úspech slovenskej vedy, Čekanove PCR testy boli zaradené medzi najlepšie na svete

  • Slovenská veda si pripísala ďalší úspech
  • Biochemik a CEO spoločnosti Multipex DX, Pavol Čekan, informoval o úspechu jeho firmy v oblasti PCR testov
  • Testy boli vyhodnotené ako jedna z najlepších variant na trhu
  • Čekan v minulosti daroval Slovensku 200 000 PCR testov
Pavol Čekan
Facebook/ Pavol Čekan
  • Slovenská veda si pripísala ďalší úspech
  • Biochemik a CEO spoločnosti Multipex DX, Pavol Čekan, informoval o úspechu jeho firmy v oblasti PCR testov
  • Testy boli vyhodnotené ako jedna z najlepších variant na trhu
  • Čekan v minulosti daroval Slovensku 200 000 PCR testov

Slovenská veda si pripísala ďalší úspech. Biochemik a CEO spoločnosti Multipex DX, Pavol Čekan, informoval o úspechu jeho firmy v oblasti PCR testov, ktoré boli vyhodnotené ako jedni z najlepších na trhu

„Náš rTEST(RT-PCR test pre COVID-19) bol evaluovaný jednym z najlepších referenčných laboratórií v EU, v Holandsku. Evaluácia dopadla výborne a rTEST splnil všetky podmienky citlivosti a senzitivity (pozrite vyžltený text). Týmto sa náš slovenský RT-PCR test zaradil medzi najlepšie testy na trhu. Veľká vďaka a gratulácia našim kolegom z BMC SAV a nášmu tímu MultiplexDX,“ napísal vedec na sociálnej sieti.

K slovám pripojil aj fotografiu, ktorá potvrdzuje hodnotenie holandského laboratória.

Čekan patrí k uznávaným odborníkom, s Matovičom mal konflikt 

Čekan patrí k uznávaným odborníkom na testovanie koronavírusu. Slovensku v minulosti daroval 200 000 PCR testov na koronavírus, začo mu bol premiér Igor Matovič veľmi vďačný.

Neskôr to medzi nimi začalo iskriť, keď si začali vymieňať odkazy cez sociálne siete. Začal to status Pavla Čekana o tom, ako bude bristký Liverpool plošne testovať. Zároveň vyzdvihol ich metódu a dodal, že sme to mohli urobiť rovnako aj na Slovensku. Pomohlo by nám to získať oveľa presnejšie dáta a lepšie identifikovať chorých.

Matovič sa obul do vedca, ktorý štátu daroval 200 000 testov. Kvôli poznámkam k plošnému testovaniu

Matovič to však vnímal ako kritiku plošného testovania, a v televízii JOJ povedal, že Čekan „je výrobca PCR testov, treba to aj takto brať“ s dovetkom, že „výrobcovia PCR si budú silou-mocou to svoje dieťa hájiť“.

Naznačil, že plošné testy sú konkurenciou pre Čekanov biznis.

Čekana sa vtedy zastali mnohé osobnosti, napríklad zakladateľ Živice Juraj Hipš (strana Spolu) či Zuzana Petková z nadácie Zastavme korupciu.

„Dnešné vyjadrenie premiéra Matoviča, že mu ide o biznis s jeho PCR testami, keď volá po zdravom rozume ohľadom testovania, je neférové. Doteraz z toho, že vyvinul slovenské testy na diagnostiku COVID-19 nič nemal. Akurát ich daroval Slovensku, keď chýbali,“ podotýka Petková.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá