OĽaNO je schránková strana, ktorá nemá ani len tú schránku, hovorí Alojz Hlina. Hnutie má pritom na účte milióny

  • Bývalý spolupracovník premiéra Igora Matoviča politik Alojz Hlina sa na Facebooku pustil do strany OĽaNO
  • Stranu nazval ako schránkovú, lebo nemá žiadne poriadne sídlo
  • Oficiálne sídlo strany nenesie žiadne známky jej prítomnosti, označené nie sú ani zvončeky
  • Hlina a Matovič boli v minulosti blízki spolupracovníci, združení v strane OĽaNO
Hlina Matovič
TASR/Štefan Puškáš/Dano Veselský
  • Bývalý spolupracovník premiéra Igora Matoviča politik Alojz Hlina sa na Facebooku pustil do strany OĽaNO
  • Stranu nazval ako schránkovú, lebo nemá žiadne poriadne sídlo
  • Oficiálne sídlo strany nenesie žiadne známky jej prítomnosti, označené nie sú ani zvončeky
  • Hlina a Matovič boli v minulosti blízki spolupracovníci, združení v strane OĽaNO

SaS má Liberálny dom, SMER má slávne sídlo na Súmračnej, ale OĽaNO má iba neoznačenú schránku. Bývalý spolupracovník premiéra Igora Matoviča politik Alojz Hlina sa na Facebooku pustil do strany OĽaNO, ktorú nazval „schránkovou firmou 500 metrov od parlamentu.“  Na adrese, ktorú hnutie uvádza v dokumentoch, totiž nie je ani zvonček, ani schránka, ktorá by prítomnosť sídliacej strany dokazovala.

Príbeh premiéra: Politická hra Igora Matoviča trvala desaťročie, jeho cesta nahor je dláždená konfliktmi

Strana bez priestorov 

Hlina sa vo svojom komentári zaoberá tým, že OĽaNO má neustále tlačové besedy v Úrade vlády. „Je premiérska politická strana, bezdomovcom, keď musí svoje tlačovky robiť v štátnych priestoroch?“ pýta sa Hlina na sociálnej sieti. Zároveň si však  odpovedá, že strana žiadnym bezdomovcom nie je. Hlina tvrdí, že strana OĽaNO dostala od daňových poplatníkov približne 30 miliónov eur, čo je približne jedna miliarda slovenských korún. Za túto sumu by sa dali priestory pre stranu kúpiť alebo prenajať.

Igor matovič
zdroj: TASR/Pavol Zachar

Hlina uvádza, že strana sídli na adrese Zámocká ulica č. 14 približne 500 metrov od parlamentu. „Je to však len schránka. Lepšie povedané, ani to nie. Tá schránka nie je ani označená,“ uvádza Hlina. Strane chýba akákoľvek forma identifikácie sídla. Zvončeky na mieste sídla nie sú označené, chýba aj akákoľvek zmienka o prítomnosti strany. „Politická strana nie je žiadna celebrita, ktorá si svoje zvončeky neoznačuje, resp, označuje len číslom, aby im nikto nevyzváňal. Matovič naháňal schránkové firmy pred voľbami po Cypre. Sám pritom vytvoril schránkovu firmu platenú štátom len kúsok od parlamentu, dokonca tak drzú, že ani tú schránku si neoznačila. Made in Slovakia,“ dodáva Hlina.

Nie je to prvýkrát, čo strane chýbali oficiálne priestory. V roku 2017 komentátor portálu Aktuality.sk Dag Daniš upozorňoval, že strane chýba poriadna adresa a sídlo. Strana nemala vtedy nijakých zamestnancov, ani dohodárov.

Hlina a Matovič boli blízki spolupracovníci 

Hlina a Matovič boli v minulosti blízki spolupracovníci, združení v strane OĽaNO. Ale podobne, ako so Sulíkom, ani s Hlinom Matovič dlho v politickom manželstve nevydržal. Aj keď sa dnes Hlinovo meno spája skôr so stranou KDH, ktorej v minulosti predsedal, práve on však stál pri zrode hnutia OĽaNO. A čo sa týka excesov a niekedy až príliš názorných ukážok mohli by si so svojím kolegom Matovičom podať ruky. V roku 2012 to už Hlina nevydržal a rozhodol sa hnutie opustiť. OĽaNO vtedy nebola politická strana v pravom slova zmysle, pretože v tom čase ešte nemali predsedu, straníkov, ani orgány. Práve toto sa stalo jablkom sváru.

„OĽaNO je jediným politickým zoskupením, do ktorého neexistuje prihláška a podľa mojich vedomostí je aj spolu s Kotlebovou stranou Naše Slovensko jediným hnutím, ktorého názov nevlastní strana, ale predseda strany ako súkromná osoba,“ pripomenul vtedy Hlina. 

Zdroje: AlojzHlina, Aktuality.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech