Olympijské hry Paríž 2024 budú výnimočné, cenovo však nebudú pre všetkých. Pozreli sme sa bližšie na možnosti

 • Olympijské hry Paríž 2024 budú výnimočné z viacerých hľadísk, diváci sa môžu tešiť na veľkolepú šou
 • Otvárací ceremoniál prvýkrát v histórii nebude na štadióne, ale na brehoch Seiny
 • Startitup sa pozrel na ceny leteniek a ubytovania počas najväčšieho športového podujatia
all
Miestenky na olympijské hry Paríž 2024 si už vybojovalo 13 Slovákov a Sloveniek, Zdroj: unsplash, shutterstock
 • Olympijské hry Paríž 2024 budú výnimočné z viacerých hľadísk, diváci sa môžu tešiť na veľkolepú šou
 • Otvárací ceremoniál prvýkrát v histórii nebude na štadióne, ale na brehoch Seiny
 • Startitup sa pozrel na ceny leteniek a ubytovania počas najväčšieho športového podujatia

Tento rok sa Slováci môžu tešiť na jedno z najprestížnejších a najvýznamnejších športových podujatí – olympijské hry Paríž 2024. Po brazílskom Riu de Janeiro a japonskom Tokiu prebehnú olympijské hry v Európe.

Startitup pripravil komplexný prehľad o tohtoročných olympijských hrách, ale aj o tom, ako sa dostať do Paríža a na koľko vyjdú letenky či ubytovanie.

Olympijské hry Paríž 2024 budú významné hneď z niekoľkých hľadísk. Súťaže sa neuskutočnia len na štadiónoch a v halách, ale aj na otvorených priestranstvách v centre Paríža. 

Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na nevšedný zážitok nielen zo športových výkonov, ale aj v podobe prehliadky najkrajších miest vo Francúzsku.

anthony-delanoix-QAwciFlS1g4-unsplash
zdroj: Unsplash/Anthony Delanoix

Najväčší športový park na svete

Francúzi majú ambiciózny plán – z Paríža chcú vytvoriť najväčší športový park na svete. Súťažiť sa bude aj na otvorených priestranstvách v centre mesta. Využijú sa historické objekty, akými sú Eiffelova veža či Versailles.

Na známom Námestí svornosti budú súťažiť skejtbordisti, športoví lezci, ale aj tanečníci brejkingu. Pri Invalidovni – komplexe s budovami múzeí a pamiatkami francúzskej vojenskej histórie – sa bude zas súťažiť v lukostreľbe.

V zastrešenom centrálnom dvorci Philippa Chatriera v tenisovom stánku Roland Garros budú finálové zápasy boxerských turnajov. Diváci a športovci si však užijú aj ikonické parížske športoviská, akým je napríklad atletický a futbalový štadión Stade de France. 

Aj keď väčšina súťaží olympijských hier Paríž 2024 prebehne v Paríži, hry sú rozmiestnené aj do iných miest. Súťažiť sa bude aj v Lille, Marseille, Bordeaux, Décines-Charpieu, Nantes, Nice a Saint-Etienne.

Jedna disciplína sa bude dokonca konať 15 716 km vzdialená od Paríža – súťaž v surfovaní prebehne v mestečku Teahupo’o na území Francúzskej Polynézie. Pôjde o historicky najvzdialenejšie olympijské športovisko vôbec.

Súťažiť sa bude v 329 disciplínach

Do hlavného mesta Francúzska sa olympijské hry vrátia po 100 rokoch. Paríž bude olympijské hry hostiť už tretíkrát – predtým prebehli v rokoch 1900 a 1924.

Maskotom olympijských a paralympijských hier Paríž 2024 sú 2 červené figúrky Phryges. Inšpirovali sa frýgickou čiapkou, ktorá sa nosila v staroveku od Balkánu až po Perziu. Meno má podľa kráľovstva, ktoré existovalo na území Malej Ázie.

 • Súťažiť sa bude v 32 športoch.
 • Naplánovaných je 22 zmiešaných súťaží.
 • V 28 športoch je rovnaké zastúpenie mužov aj žien.
 • Celkovo sa bojuje v 329 disciplínach.

Olympijské hry Paríž 2024 budú zároveň prvé v histórii, na ktorých sa bude do veľkej miery venovať pozornosť klíme a životnému prostrediu. 

Vidieť olympijské hry Paríž 2024 sa však dá aj vďaka súťaži, ktorú spustila poisťovňa Allianz. Súčasťou hlavnej výhry sú letenky, ubytovanie v 5* hoteli, doprava a vstupy na dve športové podujatia. Vyhrať sa dá aj olympijská kolekcia oblečenia od Allianzu.

image002

Paríž počas olympiády nebude pre každého, ceny stúpajú

Startitup sa pozrel na ceny leteniek a ubytovania v čase, keď sa v Paríži budú konať olympijské hry. 

Letenky: Napriek tomu, že do začiatku hier zostáva ešte päť mesiacov, už teraz nie je možné zakúpiť spiatočnú letenku s podpalubnou batožinou za menej ako 240 eur. Ceny leteniek však s blížiacim sa termínom hier ešte určite porastú. 

Ubytovanie: Sumy za ubytovanie od 26. júla do 11. augusta, keď sa konajú olympijské hry, vystrelili smerom nahor. Na rezervačnom portáli booking.com sme zistili, že kto si potrpí na luxus, má už teraz poslednú šancu si ubytovanie zarezervovať.

Až 99 % 5-hviezdičkových hotelov je totiž vypredaných. Okrem toho si záujemcovia o ubytovanie v Paríži (a nielen to luxusné) budú musieť značne priplatiť. Z porovnania cien 10 parížskych hotelov z obdobia pred olympijskými hrami Paríž 2024 a počas nich môžeme vidieť cenový nárast v priemere o 50 %.

Športové podujatia: Pozreli sme sa aj na to, koľko stojí vstup na športové podujatia. Ceny vstupeniek na hádzanú, ktorá sa bude konať v South Paris Arene, začínajú od 90 eur. Fanúšikovia boxu, ktorý sa bude konať na známom štadióne Roland Garros, za najlacnejšiu vstupenku zaplatia 100 eur.

Túžite vidieť olympiádu naživo? Poznáme riešenie

Atmosféru olympijských hier Paríž 2024 zažijú aj výhercovia súťaže poisťovne Allianz. Hlavnou výhrou je dvakrát zájazd na olympijské hry Paríž 2024 pre dve osoby, ktorý sa uskutoční v termíne 30. júla až 1. augusta 2024. Výhercovia sa môžu tešiť na dve pútavé športové podujatia – turnaj v plážovom volejbale, ktorý sa uskutoční pod Eiffelovou vežou, a druhým je hádzaná v South Paris Arena.

Víťazný balík v hodnote približne 10 000 eur obsahuje:
 • letenky a transfery v Paríži,
 • ubytovanie v 5-hviezdičkovom hoteli SO/Paris,
 • vstup do Slovenského domu,
 • vstup na 2 športové podujatia.

Do súťaže sa dá zapojiť od 1. februára do 14. apríla 2024 na webstránke poisťovne Allianz.

Slovensko na olympiádu s najmenšou výpravou

V rámci športového programu môžu fanúšikovia sledovať klasické disciplíny ako plávanie, atletika či gymnastika, ale aj športové lezenie či surfing. 

V porovnaní s tokijským olympijským programom budú chýbať bejzbal, softbal a karate. Celkovo sa bude bojovať v 32 športoch – v slovenskej zostave je zatiaľ 13 športovcov. 

Ide o historicky najmenšiu športovú výpravu, doterajšie minimum bolo 41 športovcov, ktorí sa zúčastnili olympijských hier Tokio 2020. Kvalifikácia je však stále otvorená. 

Vôbec prvýkrát bude na olympijských hrách chýbať slovenský štvorkajak, no veľkou nádejou sú džudista Márius Fízeľ a skejtbordista Richard Tury. 

Okrem toho majú Slováci šancu kvalifikovať sa aj v triatlone, tenise, zápasení či v boxe a športovej gymnastike. Na olympijských hrách Paríž 2024 majú istý štart aj štyria vodní slalomári a dve atlétky. V cestnej cyklistike sa predstaví jeden Slovák a jedna Slovenka. 

Vyjadri svoj názor v ankete:

Komu by ste najviac dopriali účasť na olympijských hrách Paríž 2024?

Vyhrajte účasť na olympijských hrách Paríž 2024

Uzatvorte si akékoľvek poistenie v Allianzi v termíne od 1. februára do 14. apríla 2024, zaregistrujte sa do súťaže a ste v hre o 2x zájazd na olympijské hry Paríž 2024 alebo 60x olympijskú kolekciu od Allianzu.

Zistiť viac o súťaži →

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá