„Otec biohackingu“ prezrádza, akých chýb sa dopúšťame najčastejšie. Inšpiruj sa jeho radami a zlepši svoje zdravie

  • Dave Asprey je známy biohacker a autor bestsellerov New York Times
  • Vo svojich 28 rokoch bojoval s vážnymi zdravotnými problémami
Ženy
Freepik
  • Dave Asprey je známy biohacker a autor bestsellerov New York Times
  • Vo svojich 28 rokoch bojoval s vážnymi zdravotnými problémami

Dave Asprey síce nezaviedol termín „biohacking“, no má významnú zásluhu na jeho rozšírení a popularizácii. Ako spoluzakladateľ spoločnosti, ktorá poskytovala hosting prvému serveru Google, Asprey sa dostal k miliónovému majetku, keď mal iba 26 rokov. Zápasil však s takou veľkou mozgovou hmlou, že sa rozhodol platiť si poistenie pre prípad invalidity.

V tom čase vážil 136 kg a okrem artritídy čelil aj vysokému riziku mŕtvice a srdcového infarktu, čo ho už v mladosti dostalo na hranicu svojich fyzických aj psychických síl. „Po pár operáciách kolena som začal cvičiť – hodinu denne, šesť dní v týždni. Po roku a 18 mesiacoch som však neschudol.“

„Uvedomil som si, že som jedol menej ako všetci moji priatelia, cvičil som viac ako všetci moji priatelia a bol som tučnejší ako všetci moji priatelia. Myslel som si, že ide o morálne zlyhanie. „

Asprey venoval mnoho času študovaním lekárskych výskumov, pričom investoval značné finančné prostriedky na rôzne metódy, ktoré by mu pomohli schudnúť a zlepšiť svoje zdravie skôr, než by bolo neskoro.

Teraz, keď má 50 rokov, váži 90 kg a svoj telesný tuk udržuje na 9,6 percenta. „Som presvedčený, že mnohé z mojich problémov boli spôsobené zápalom,“ povedal Asprey. Ako sa mu nakoniec podarilo dostať svoje zdravie pod kontrolu?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroje: Dave Asprey, Dr.Axe, Healthline, Dr. Matt Wardley

Najnovšie videá

Trendové videá