bratislavky hrad a barista
Bratislavský hrad a barista
Unsplash/cagle, archív Startitup

Otestovali sme 11 špičkových kaviarní v Bratislave. Absolútny favorit ťa prekvapí

  • Bratislava prekvitá kaviarňami a je stále ťažšie nájsť tú najlepšiu
  • Niektoré prekvapili a niektoré naopak sklamali
  • Bratislava prekvitá kaviarňami a je stále ťažšie nájsť tú najlepšiu
  • Niektoré prekvapili a niektoré naopak sklamali

Bratislava za posledné obdobie rozkvitá v kaviarenskom svete. Stále pribúdajú nové prevádzky a nejeden človek sa v tom môže už stratiť. My sme za teba navštívili tie najlepšie nové, ale aj rokmi ostrieľané prevádzky a otestovali sme ich z každého pohľadu.

Úloha bola jednoduchá, nájsť bratislavskú jednotku. Najlepšia kaviareň by totiž mala ponúkať zmes skvelej ponuky, poctivej kvality, úžasnej obsluhy a zapamätateľnej atmosféry. 

11. Triple Five 

Triple Five je známa hlavne vďaka svojej direct trade výberovej káve. Martin Beniak káve venuje skutočne veľa. Rozhodol sa otvoriť aj vlastnú kaviareň len malý kúsok od prezidentskej záhrady. Kaviareň postavil svojimi rukami a aj veľkú časť nábytku zrecykloval zo svojho starého bytu. Celá filozofia je postavená na príprave ich výberovej kávy.

kaviaren a bar
zdroj: Startitup

Ceny: espresso: 1,8 €, espresso tonic: 3,5 €, limonáda: 3,9 €

Adresa: Jozefská 2A, Staré Mesto

  • Pozitíva: Priestory síce pôsobia minimalistickejšie, ale za to stále dostatočne autenticky. Lokalita pod prezidentskou záhradou  pôsobí naozaj veľmi pokojne a nie rušivo. Ideálne prostredie napríklad na prácu na počítači alebo učenie sa.
  • Negatíva: Obsluha pôsobila dosť odmerane. Po príchode sme čakali asi 15 minút, kým sme z pohľadov personálu vydedukovali, že si musíme prísť objednať na bar. Samotná chuť a stav kávy však bolo to, čo nás najviac negatívne prekvapilo. Od kaviarne, kde majú svoju vlastnú kávu, sme očakávali trošku vyššiu kvalitu. Okrem toho, že káva bola jemne vychladnutá a bez akéhokoľvek náznaku crémy, sme dostali navyše aj limonádu, ktorá nemala za tú cenu nijakú pridanú hodnotu. Skladala sa zo slabo rozriedeného sirupu a pár smutne vyzerajúcich kúskov ovocia.

limonada espresso tonic a doppio
zdroj: Startitup

10. Mandľa coffee

Mandľa spája eleganciu, lokálne suroviny a prvotriedny dizajn do kaviarne, ktorá má ľudom v okolí bratislavského Zuckermandelu priniesť pôžitok z každodennej šálky kávy.

Na mlynčekoch sa im točí príjemný výber od slovenských pražiarov. Okrem kávy si tu svoje však nájdu aj tí, čo hľadajú chutné koláče či skvelý výber fermentovaných limonád.

kaviareň mandla
zdroj: Startitup

Ceny: espresso: 1,8 €, fermentovaná limonáda: 3,6 €

Adresa: Žižkovská ulica 7, Staré Mesto

  • Pozitíva: Dizajn, ktorý je v kaviarni, skutočne pôsobí veľmi elegantne aj vďaka zakomponovaniu mramoru a neónového loga na stene. Chuť kávy bola skutočne dobrá, rovnako ako aj limonády. Presne to, čo očakávaš od skúseného baristu. Dostatočne veľká kapacita aj pre väčšiu skupinu.
  • Negatíva: Tak ako v prípade Triple Five aj tu sme čakali dlhšiu dobu. Nikto za nami neprišiel a neupozornil, že sa objednáva na bare. Následne ma čakalo jedno skutočne nemilé prekvapenie. Nikde sa nenachádzala ponuka, či už v tlačenej forme, ale ani formou cedule. Nemal som teda predstavu o ich ponuke a ani o cenách do momentu, kým som sa opýtal obsluhy za barom.  

espresso a fermentovaná limonáda
zdroj: Startitup

9. Volavka kaviareň

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá