Otestovali sme novú donáškovú službu Wolt

  • V Bratislave od včera funguje nová služba Wolt, ktorá chce konkurovať stránke Bistro.sk
  • Sľubuje doručenie jedla do 30 minút
  • Dostupná je zatiaľ v piatich častiach Bratislavy
Wolt (Archív Startitup)
Wolt (Archív Startitup)
  • V Bratislave od včera funguje nová služba Wolt, ktorá chce konkurovať stránke Bistro.sk
  • Sľubuje doručenie jedla do 30 minút
  • Dostupná je zatiaľ v piatich častiach Bratislavy

Na Slovensko prišiel nový fínsky startup Wolt, ktorý ponúka donášku jedla z rôznych reštaurácií po celej Bratislave. Navyše všetko je ekologické a rýchle. Kuriéri jazdia na bicykloch, elektrických kolobežkách aj autách. S taškou jedla by sa pred tvojimi dverami mali zjaviť do 30 minút. Wolt má ambíciu stať sa konkurenciou pre Bistro.sk. Viac sa dočítaš v našom článku: Bistro.sk získal veľkého konkurenta. Na Slovensko prichádza donáška jedla Wolt.

Služba ponúka donášku do takmer všetkých častí Bratislavy. Wolt si môžeš objednať v Starom Meste, Novom Meste, Karlovej Vsi, na Kramároch, Kolibe, Petržalke aj v Ružinove.

My sme otestovali donášku pizze z reštaurácie v Novom Meste. Existujú dva spôsoby objednávky, buď môžeš navštíviť priamo stránku Wolt.com, alebo si stiahnuť aplikáciu na iOS či Android. Vizuálne atraktívna a prehľadná stránka ti dá na výber z viacerých druhov jedla od bugrov cez sushi až po dezerty, ukáže ti najpopulárnejšie reštiky v meste, novinky aj cenovo najdostupnejšie prevádzky. Je už len na tebe, po čom sa ti v ústach zachvejú chuťové poháriky.

zdroj: Wolt (Screenshot/Startitup)

Najkratší čas doručenia začína na 25 minútach, priemer je 30, no všetko záleží od zaneprázdnenosti aj dostupnosti reštaurácie. Objednávku potom odošleš prostredníctvom jednouchého formulára. Naša objednávka sa, ale neobišla bez technických komplikácií, kedy nám stránka oznámila, že z dôvodu neočakávaných technických problémov v reštaurácii bola naša objednávka odmietnutá. Celý proces sme teda absolvovali ešte raz, tentokrát už úspešne. Potom už len sleduješ, ako sa kráti čas, za ktorý máš jedlo na stole. Pohyb kuriéra môžeš sledovať na mape.

zdroj: Wolt (Screenshot/Startitup)

Kuriér stihol prísť do 25 minút aj s našou pizzou, ktorú nám doručil priamo pred dvere redakcie. Jedlo nám priniesli čerstvé a teplé v pomerne krátkom čase. Platili sme iba za základnú cenu doručenia, ktorá začína na 1,99 €. Táto suma platí na prevádzky vzdialené od miesta doručenia do 1,5 kilometra, za každých ďalších 500 metrov doplácaš 0,50 centov. Maximálne si Wolt za doručenie vypýta 4,99 eur.

zdroj: Wolt (Archív Startitup)

Až na malý technický zádrhel, ktorému sme museli čeliť hneď na začiatku, hodnotíme Wolt pozitívne. Na stránke nájdeš fakt veľkú ponuku jedla od rôznych reštaurácii a doručenie je navyše ekologické.

Niektorých však môže odradiť pomerne vysoká cena, ktorú musia kuriérovi zaplatiť, tá sa ešte k tomu navyšuje so vzdialenosťou od reštaurácie, takže ak bývaš v oblasti, kde máš najbližšiu slušnú reštiku vzdialenú viac ako 5 kilometrov, za doručenie zaplatíš takmer toľko ako za ďalšie jedlo.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech