Pád Kim Kardashian a kraľovanie Rihanny: Forbes ukázal rebríček najbohatších žien

  • Umiestnili sa v ňom ženy, ktorých majetok spolu dosahuje 124 miliárd dolárov
  • Až 24 žien v rebríčku má majetok vyšší ako 1 miliarda dolárov
kim kardashian, rihanna
Na snímke Kim Kardashian a Rihanna., Instagram/Kim Kardashain, Badgalriri
  • Umiestnili sa v ňom ženy, ktorých majetok spolu dosahuje 124 miliárd dolárov
  • Až 24 žien v rebríčku má majetok vyšší ako 1 miliarda dolárov

Americký Forbes prišiel s novým rebríčkom 100 najbohatších žien Spojených štátov, ktoré si majetok vybudovali vlastnými rukami. Umiestnili sa v ňom ženy, ktorých majetok spolu dosahuje 124 miliárd dolárov. V porovnaní s rokom 2022 je toto číslo o 12 % vyššie. Zaujímavosťou je, že až 24 žien v rebríčku má majetok väčší ako 1 miliarda dolárov. 

Prvé miesto už šiestykrát patrí Diane Hendricks, ktorá je známou spolumajiteľkou dodávateľskej spoločnosti pre stavebniny ABC Supply. Tú v roku 1982 založila so svojím nebohým manželom Kenom.

Druhé miesto obsadila Judy Love, ktorá je majiteľkou reťazca s občerstvením Love’s Travel Stops & Country Stores. Odhadovaná výška jej majetku je 10,2 miliardy dolárov, čiže o necelých 5 miliárd dolárov menej ako v prípade líderky rebríčka. 

Na treťom mieste sa umiestnila Judy Faulkner so svojím 47-percentným podielom v poskytovateľovi softvéru pre zdravotnícke zariadenia Epic Systems. Jej majetok bol odhadnutý na 7,4 miliardy dolárov. 

Okrem stálic sa tento rok do rebríčka dostali aj nové, no známe mená. Za zmienku stojí napríklad speváčka Taylor Swift, ktorá so svojím majetkom vo výške 740 miliónov dolárov skončila na 34. mieste. Na 96. mieste sa zas umiestnila producentka Shonda Rhimes, ktorú si mnohí spájajú s obľúbeným seriálom Grey’s Anatomy, no aj s novinkou Queen Charlotte. 

Kráľovná Rihanna

V prvej dvadsiatke sa umiestnila aj Rihanna, ktorá sa s majetkom 1,4 miliardy dostala na okrúhle 20. miesto. Jej meno sa nespája iba s hudobnými hitmi, ale aj so značkou Fenty. Ide o módny dom, ktorý zastrešuje viaceré výrobky a odvetvia.

Speváčkino celé meno znie Robyn Rihanna Fenty. Názov jej úspešnej firmy je teda jednoducho jej priezviskom. V aktuálnom rebríčku je síce na 20. mieste, no spomedzi speváčok jej patrí prvenstvo.

Základnou značkou je Fenty Beauty, ktorá sa zameriava primárne na kozmetiku. Nájdeš v nej rôzne produkty s veľmi bohatou paletou pre odlišné odtiene pleti. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa badgalriri (@badgalriri)

V roku 2021 mala Rihanna 1,7 miliardy dolárov, čo z nej robí najbohatšiu hudobníčku na svete a druhú, za Oprah Winfreyovou, najbohatšiu osobnosť šoubiznisu. Svoju spevácku kariéru začala už ako 15-ročná. Napriek tomu jej veľkú časť zárobku tvoria spoločnosti, ktorých je spoluvlastníčkou. 

Väčšina jej majetku (odhadom 1,4 miliardy dolárov) pochádza z hodnoty Fenty Beauty, z ktorej teraz vlastní 50 %. Väčšina zo zvyšku spočíva v jej podiele v spoločnosti spodnej bielizne Savage x Fenty, v odhadovanej hodnote 270 miliónov dolárov, a v príjmoch z kariéry hudobníčky a herečky, ktorá je špičkou v rebríčkoch, písal v roku 2021 Forbes.

Kozmetická značka, v ktorej má Rihanna podiel 50 %, prišla na trh v roku 2017. Stala sa veľmi obľúbenou nielen pre samotnú speváčku, ale hlavne pre svoje prispôsobenie sa aj tmavšej pleti. Spoločnosť ponúka až 50 odtieňov mejkapov a rôzne produkty. Podnik vlastní s francúzskym konglomerátom luxusného tovaru LVMH (prevádzkuje ho Bernard Arnault).

Okrem Fenty Beauty vlastní speváčka 30 % aj v spoločnosti Savage x Fenty. Spoločnosť svoju činnosť započala v roku 2018 pod záštitou značky TechStyle Fashion Group.

Pád Kim K. 

Hoci sa mnohým ženám darilo, spomenúť je potrebné aj tie, ktorých hodnota majetku klesla. V tohtoročnom rebríčku ich je konkrétne 29. Príkladom je známa Kim Kardashian, ktorej značka spodnej bielizne Skims má aktuálne hodnotu 1,2 miliardy dolárov. Hoci ide o astronomickú sumu, je o 600 miliónov nižšia než pred rokom.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kim Kardashian (@kimkardashian)

Na 38. mieste sa s majetkom vo výške 680 miliónov dolárov objavila Kylie Jenner, sestra Kim Kardashian. Zaujímavosťou je, že vo veku 25 rokov sa stala najmladšou ženou v rebríčku.

Pokles potrápil aj Whitney Wolfe Herd, ktorej meno sa spája so zoznamovacou aplikáciou pre ženy Bumble. Jej akcie sa totiž medziročne prepadli o 30 %. Problémy však zrejme narobil aj prepad platiacich užívateľov. Hodnota jej majetku klesla o 230 miliónov dolárov. 

Zdroje: Forbes, Forbes

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá