Palm sa vracia do hry

  • Koľko z vás si spomína ešte na dobu, keď dnešné smartphony boli v plienkach a všetkých udivovali malé osobné mobilo-počítače nazývané PDA, čiže Personal Digital Assistant.
image_1420198366.png
  • Koľko z vás si spomína ešte na dobu, keď dnešné smartphony boli v plienkach a všetkých udivovali malé osobné mobilo-počítače nazývané PDA, čiže Personal Digital Assistant.

Pred pätnástimi rokmi, keď svet ešte nepoznal dnešné smartphony vládli tomuto svetu mobilné PDA značky Palm. Postupom času, ako prichádzali na trh ďalší hráči sa však táto značka začala dostávať do problémov, až musela ohlásiť svoj koniec. Palm v tej dobe menil životy ľudí na cestách, keďže im umožňoval byť v kontakte s ostatnými prostredníctvom emailov či internetu.

 

Spoločnosť Palm, ako aj jej ochranná známka, bola od roku 2011 v rukách Hewlett-Packard, avšak tej sa nepodarilo úspešne znovu rozhýbať Palm. Podľa posledných informácií však spoločnosť HP predala ochrannú známku Palm minulý mesiac. Jej vlastníkom sa mal stať Nicolas Zibell, ktorý je prezidentom spoločnosť Alcatel One Touch pre americkú a pacifickú oblasť.

 

Toto by mohlo byť signálom, že Palm sa vracia do hry a je dosť možné, že to bude práve v partnerstve so spoločnosťou Alcatel One Touch. Ak si otvoríte internetové stránky Palm-u, tak budete automaticky presmerovaný na portál mynewpalm.com, čo je jasným znakom toho, že sa niečo deje. Je viac ako pravdepodobné, že nové Palm-y budú bežať na systéme Android.

 

 

Partnerstvo značiek Palm a Alcatel One Touch by mohlo znamenať win-win situáciu na oboch stranách. Pretože značka Palm si v časoch svojej slávy vybudovala silné povedomie na trhoch Európy a USA, čo sa Alcatelu nepodarilo, keďže bol považovaný viac za výrobcu low-cost mobilných telefónov.

 

zdroj: The Verge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech