Pán Králiček – Prvá pojazdná kaviareň v Bratislave má už aj kamenný priestor!

  • Pán Králiček už 5 rokov robí v Bratislave kvalitnú pouličnú kávu.
  • Pán Králiček už 5 rokov robí v Bratislave kvalitnú pouličnú kávu.

Pán Králiček bol založený v roku 2012 Martinom Králikom ako prvá pojazdná kaviareň v Bratislave. Od svojho vzniku sa mu vďaka originálnemu konceptu a kvalite podarilo vybudovať komunitu verných zákazníkov.

„Celý koncept je postavený na troch princípoch: ako to vyzerá – čistý vzhľad a jednoduchá ponuka; akí ľudia tam robia – musia o káve mať vedomosti alebo sa chcieť dozvedieť viac; produkt – dosiahnuť čo možno najvyššiu kvalitu v daných podmienkach. Z tohto pohľadu si myslím, že to robíme, alebo sa aspoň snažíme to robiť, najlepšie. Pokrytím týchto troch pilierov vidím to odlíšenie. Plus máme vlastnú kvalitnú kávu,“ povedal Martin Králik pre StartItUp.

foto: Pán Králiček

V Bratislave sa za posledné roky stal ikonou pouličnej kávy a na krátky čas mal dokonca aj „polo-kamennú“ kaviareň v lodnom kontajneri na Šafárikovom námestí. Mesto sa k tomu ale postavilo negatívne a Pán Králiček si musel hľadať ďalší priestor, kde by si mohol oprieť bicykel. To sa podarilo a minulý rok pri Stanici Nivy otvoril tzv. Priestor.

„Pojazdné kaviarne sú istým spôsobom limitované. Kamenná kaviareň dáva možnosť pripravovať kávu v kontrolovaných podmienkach, pripravovať alternatívy a všeobecne ponúka ďalšie možnosti ako s kávou pracovať. Druhý dôvod je, že baristi sa tiež chcú posúvať ďalej a v  podmienkach pojazdnej kaviarne nie je úplne možný ich profesijný rozvoj. Ja som osobne vždy chcel mať kamennú kaviareň, aj keď som sa tomu zo začiatku trošku bránil, lebo pojazdné kaviarne poskytujú iný kontakt s ľuďmi,“ povedal Martin Králik pre StartItUp.

foto: Pán Králiček

Názov Priestor odráža to, čo chcú v Pánovi Králičkovi robiť – priestor na kávu, stretávanie sa s ľuďmi a na čokoľvek, čo príde. Okrem svojej kávy ponúkajú aj vína od slovenskch vinárov či pivo z malých slovenských pivovarov.

Od svojho vzniku sa Priestor už celkom slušne zabehol, no neznamená to, že pojazdné kaviarne z Bratislavy zmiznú. Stále sú kľúčom ku komunite, ktorú okolo Pána Králička vznikla. V Bratislave ich momentálne nájdeš na Poštovej a Šafárikovom námestí. Okrem toho sa často nachádzajú aj na rôznych podujatiach ako Grape alebo Pohoda, kde sa starajú o prísun kvalitnej kávy.

foto: Pán Králiček

Aj keď Pánovi Králičkovi za tých päť rokov odkedy vznikol vyrástla v Bratislave slušná konkurencia, prvenstvo mu nikto nezoberie. A kvalitu, ktorou sa preslávil, si dokázal udržať.

foto: Pán Králiček

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech