Nový rekord. Na Slovensku pribudlo viac ako 800 ľudí s koronavírusom

  • Počet pozitívne testovaných pacientov sa za včerajší deň zvýšil o 818
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 8 565
  • Hospitalizovaných pacientov, kvôli novému koronavírusu je 275
AktualneSIU
  • Počet pozitívne testovaných pacientov sa za včerajší deň zvýšil o 818
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 8 565
  • Hospitalizovaných pacientov, kvôli novému koronavírusu je 275

Testy v sobotu odhalili 818 ľudí nakazených novým koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Na Slovensku tak potvrdili spolu už 11 617 infikovaných. Laboratóriá za uplynulý deň vykonali 8 565 testov, celkový počet otestovaných vzoriek je 492 902. V evidencii pribudlo 35 vyliečených pacientov. Ochorenie prekonalo spolu 4 828 ľudí. Pribudlo jedno úmrtie pacientov s pozitívnym testom na COVID-19. Vyliečilo sa 35 pacientov s novým koronavírusom.

Peknú nedeľu všetkým ľuďom dobrej vôle.Nikto nie je rád poslom zlých správ, ale zobrať mlčaním výsledky Covid-19 za…

Gepostet von Igor Matovic am Sonntag, 4. Oktober 2020

Nový koronavírus sa v sobotu zachytil v regiónoch Bánovce nad Bebravou (3), Banská Bystrica (8), Banská Štiavnica (1), Bardejov (52), Bratislava (54), Brezno (2), Bytča (2), Čadca (2), Detva (9), Dolný Kubín (12), Dunajská Streda (8), Galanta (6), Gelnica (3), Hlohovec (3), Humenné (32), Ilava (5), Kežmarok (1), Komárno (12), Košice (64). Pozitívne testovaní boli aj v regiónoch Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Sabinov, Senec, Senica, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Zlaté Moravce, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Žilina.
 
Na JIS je 13 ľudí, tu je ale oproti predchádzajúcemu dňu zmena – pokles o 2 pacientov, ktorí potrebujú starostlivosť na jednotke intenzívnej starostlivosti. O dvoch ľudí viac ako deň predtým evidujeme pri potrebe podpory umelej pľúcnej ventilácie, aktuálne túto podporu dýchania potrebuje 24 pacientov s ochorením COVID-19.

Všetky interaktívne mapy s výskytom koronavírusu na Slovensku aj vo svete nájdeš TU >>

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech