Pandémia ničí hudobný priemysel. O záchranu bojuje aj obľúbený slovenský klub, pomôcť môžeš aj ty

  • Urban Spot je klub v Banskej Bystrici, kde sa organizovalo mnoho akcií
  • Pandémia však spôsobila, že dnes bojujú o prežitie
  • Pomôcť im môžeš aj ty, a to prostredníctvom Startlabu
hudba startlab kluby slovensko koronakríza
  • Urban Spot je klub v Banskej Bystrici, kde sa organizovalo mnoho akcií
  • Pandémia však spôsobila, že dnes bojujú o prežitie
  • Pomôcť im môžeš aj ty, a to prostredníctvom Startlabu

Urban Spot v Banskej Bystrici vznikol náhodne. Hľadali priestory, ktoré by boli vhodné na realizáciu veľkého koncertu rapovej legendy ONYX z USA.

Do začiatku pandémie poskytovali priestor pre organizovanie najrôznejších akcií. Počnúc koncertmi, končiac vernisážami rôznych alternatívnych foriem umenia a seba vyjadrovania.

Dôsledky pandémie však vo veľkom dopadajú aj na hudobný priemysel. Urban Spot nie je výnimkou. Dnes bojuje o prežitie. Práve preto spustili kampaň Pomôž Urban Spotu na Startlabe.

📷 www.odfotilcalfa.sk // FB: Odfotil Čalfa 📷

Uverejnil používateľ URBAN SPOT Nedeľa 23. septembra 2018

Tam kde iní končia, oni začínajú

Urban Spot o niekoľko dní oslávi 9 rokov fungovania. Ich začiatky boli plné práce. Ako sme už spomenuli, prvotný nápad spočíval v nájdení vhodného priestoru, kde by sa mohol uskutočniť koncert.

„Mesto nám ako náhradu DK ponúklo DK Podlavice, čo bolo vzhľadom k okolnostiam úplne neprípustné. Tak sme hľadali ďalej,“ píše sa na oficiálnej stránke Urban Spotu.

Ako celkom vhodná alternatíva sa im javili priestory bývalého kina Hviezda v Banskej Bystrici. Priestory si síce vyžadovali mnoho tvrdej práce, no koncert ONYX prebehol úspešne.

 

📷 Odfotil čalfaznoačo 📷

Uverejnil používateľ URBAN SPOT Pondelok 2. apríla 2018

Práve vďaka dobrej návštevnosti a spokojnosti ľudí sa rozhodli, že chcú v tomto duchu pokračovať, teda organizovať podobné akcie aj naďalej.

V súčasnosti Urban Spot funguje ako neformálna skupina mladých kreatívnych ľudí, ktorí nie sú nikým dotovaní. „Tam kde iní končia, my začíname,“ sa stalo ich dlhodobým mottom. Práve preto sa rozhodli aj v ťažkých časoch nevzdávať.

Získané prostriedky využijú na rekonštrukciu

V Urban Spote hrali svetoznáme kapely, ale tiež aj mnoho slovenských a začínajúcich umelcov. Ako píšu na Startlabe, klub je postavený na základoch návštevníkov, ktorí tvoria jeho komunitu. Toto miesto navštívilo vyše 265 000 ľudí.

Podobne ako iné kluby aj Urban Spot je už rok zatvorený. Za tento čas zvládli klub financovať, no teraz sa obracajú na ľudí, ktorým na hudbe záleží a chcú im pomôcť.

Urban Spot sa nachádza v budove, ktorá je z päťdesiatych rokov minulého storočia, čo znamená, že si vyžaduje veľkú starostlivosť. „V minulom roku sme čiastočne vyriešili tečúcu strechu, rozpadávajúcu sa fasádu či výmenu dažďových zvodov, a to všetko za pomoci priateľov klubu,“ píšu na Startlabe.

Rekonštrukcie plánujú dokončiť do začiatku leta 2021, no dôsledkom pandémie sa ocitli na konci finančných možností. Ako opisujú, získané peniaze chcú použiť na sanáciu vzniknutých problémov priestorov, ako aj dokončenie záhradnej terasy.

Obsiahni všetko naraz. Zabalíme “merch” kolekcie LIMITED: tričko, mikinu, a to všetko v taške LIMITED. Ako darček…

Uverejnil používateľ URBAN SPOT Streda 10. marca 2021

Zaujímavé odmeny za podporu

Je to už rok, čo v banskobystrickom klube Urban Spot naposledy zaznela hudba. Posledným podujatím pred začiatkom pandémie tu bol dvojkoncert kapiel Medial Banana a Polemic. Ako BBonline uvádza, konal sa šiesteho marca a zúčastnilo sa ho viac ako osemsto návštevníkov.

Ak sa klub rozhodneš podporiť, máš na výber niekoľko možností. Okrem dobrého pocitu ťa potešia aj zaujímavé odmeny, ako napríklad ponožky, taška, tričká či mikiny s logom klubu.

Pre tých, ktorí klub podporia väčšou sumou sú pripravené balíky s prekvapením, ale aj party doba či vlastný baner v klube. Cieľová suma kampane je 9 990 eur, v súčasnosti je vyzbieraných 1 454 eur, pričom kampaň bude trvať ešte 26 dní, uvádza kampaň na Startlabe

Raperi sa spojili a hľadajú talent. Toto je najsledovanejšia slovenská miestnosť na Clubhouse

Zdroje: Startlab, BBonline, Facebook

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech