Raperi sa spojili a hľadajú talent. Toto je najsledovanejšia slovenská miestnosť na Clubhouse

  • Osobnosti zo sveta domácej hudby prišli so zaujímavým nápadom
  • Na aplikácii Clubhouse hľadajú najväčší talent
  • Ide o miestnosť Hood hľadá talent, ktorá patrí k najsledovanejším na Slovensku
  • Osobnosti zo sveta domácej hudby prišli so zaujímavým nápadom
  • Na aplikácii Clubhouse hľadajú najväčší talent
  • Ide o miestnosť Hood hľadá talent, ktorá patrí k najsledovanejším na Slovensku

Nedávno sme ti priniesli článok o aplikácii Clubhouse, ktorá na Slovensku zožala v posledných týždňoch veľký úspech. Ak si ju ešte nepostrehol, jedná sa o platformu, ktorej pointa spočíva vo vedení rozhovorov či diskusií na rôzne témy.

Aplikácia je stále v testovacej verzii, takže sa do nej dostaneš len vtedy, keď ťa niekto pozve a si vlastníkom iPhonu. Mnohí ju označujú za nový typ sociálneho projektu, ktorý umožňuje ľuďom rozprávať, rozvíjať nápady a spoznávať zaujímavých ľudí po celom svete. 

Akonáhle sa teda dostaneš do aplikácie, je len na tebe, akú diskusiu si vypočuješ. Môžeš si vyberať spomedzi stovkami „rooms“, kde sa ľudia rozprávajú o rôznych témach. Rovnako tak sa môžeš zapojiť do debaty, predstaviť svoje nápady a postrehy, prípadne len okomentovať danú tému. 

Clubhouse rap súťaž slovensko
zdroj: Clubhouse

Najsledovanejšia roomka na Slovensku

So zaujímavým nápadom prišli aj osobnosti zo sveta domácej hudby, ktorí sa spojili, aby našli najväčší talent v hoode. Reč je o miestnosti Hood hľadá talent, ktorá patrí k najsledovanejším na Slovensku. 

„Takýchto konceptov bolo na Clubhouse v rôznych podobách a variáciách niekoľko. Zahliadol som, že kamaráti z Nitry mali roomku s názvom Hood hľadá talent,“ opisuje počiatky celého nápadu Pil C. 

Pil C má podľa štatistík Mocnedata.sk najpopulárnejší profil slovenskej komunity. Ako štatistika uvádza, ešte 8. februára mal 12 100 sledovateľov. Do dnešného dňa sa toto číslo zdvojnásobilo, jeho profil sleduje vyše 25 000 ľudí.

Clubhouse rap súťaž slovensko
zdroj: Clubhouse

Prvotná idea teda prišla od hudobných producentov z Nitry. „Ja som potom naskočil a dodal tomu ten zvyšok. Postupne som tam pridal ľudí odo mňa a spravili sme tomu štruktúru, vymysleli sme pravidlá a začína sa to uchytávať,“ vyjadruje sa Pil C.

Súťaž už má svoju štruktúru

Celé to stojí na ľuďoch, ktorí tvoria porotu. Práve oni z publika vyberajú mladých interpretov a následne ich aj hodnotia. Ako Pil C vysvetľuje, v porote je niekoľko osobností, no hlavné slovo majú tí, čo sa hudbe venujú. 

V porote teda okrem známeho rapera uvidíš aj raperov ako je Separ, Majk Spirit, či Gleb. Patrí tam aj spoluorganizátor festivalu Hip-Hop Žije Mario Bihary. 

Celý proces tejto súťaže je v podstate jednoduchý. Koná sa dvakrát do týždňa a je rozdelená na kvalifikáciu, ktorá je v nedeľu. Tu porota vyberie 16 najlepších interpretov. 

Vo štvrtok sa následne koná finále, ktoré prebieha spôsobom pavúka a na konci spoznáš víťaza. „Pravdepodobne bude osem kôl, pričom víťaz z každého kola postúpi do veľkého finále,“ vysvetľuje Pil C.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa 🎶 hood hľadá talent 🎶 (@hood_hlada_talent)

Víťaz získa hodnotné ceny

Organizátori zobrali túto súťaž vážne a pre každého víťaza majú pripravené ceny. Víťaz tejto súťaže získa šancu nahrať hudobný projekt, ktorý zasponzoruje hudobné vydavateľstvo Ruka Hore. 

„Máme aj vecné ceny od niekoľkých sponzorov, posledný víťaz získal poukaz v hodnote 300 eur od The Streets hovorí Pil C a dodáva, že ceny sú ešte vo fáze riešenia. 

Ako ozrejmil, vzhľadom na to, že všetko vzniká za pochodu, veľa vecí sa dolaďuje. Táto súťaž však slovenský Clubhouse naplno ovládla a stala sa najsledovanejšou. Posledné kolo sledovalo približne 2 800 ľudí. 

Aj napriek tomu, že mnoho ľudí vníma Clubhouse ako platformu zábavy, najsledovanejší raper využíva svoj vplyv užitočne a spolu so svojimi kolegami pomáhajú mladým talentom presadiť sa. 

Všetci o ňom hovoria, je to absolútny hit. Čo je Clubhouse a prečo je tak neskutočne populárny?

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech