Parkovanie v centre Bratislavy je extrémne predražené!

  • Oplatí sa dnes Bratislavčanovi vôbec jazdiť do centra autom? To je otázka, ktorá sa mi tlačí na jazyk, keď tak sledujem ceny parkovného v našom hlavnom meste. Rozhodol som sa preto vyhľadať alternatívy.
collage-park
themisanthropesjournal.blogspot.ca/relumination.com
  • Oplatí sa dnes Bratislavčanovi vôbec jazdiť do centra autom? To je otázka, ktorá sa mi tlačí na jazyk, keď tak sledujem ceny parkovného v našom hlavnom meste. Rozhodol som sa preto vyhľadať alternatívy.

Všetci vieme, že parkovanie je pre Bratislavu problém. Je jedno, či chceš zaparkovať a desiatej večer pod panelákom v Petržalke alebo za bieleho dňa v centre – voľné miesto budeš hľadať len ťažko. Pokiaľ teda nechceš svoje auto nájsť na zozname odtiahnutých vozidiel, musíš si nájsť nejakú alternatívu. Najrýchlejšou záchranou sú potom platené parkoviská, no a to sa už začíname baviť o celkom drahom špáse.

foto: pixabay.com

Pri našom “superlacnom” benzíne, krásne (ne)vyriešenej cestnej situácii a denno-denných zápchach sa drahé parkovné zdá byť len maličkosťou v mori problémov. Ale ceny parkovného v hlavnom meste si určite zaslúžia pozornosť. Prešiel som si preto zopár známych parkovísk s dobrou strategickou pozíciou.

Začnem od lacnejších – garáž Mamut na Cintorínskej si účtuje 1€ za 25 min. parkovania, zatiaľ čo v garáži Centrum na Uršulínskej zaplatíš za hodinu státia 2,50€. V garáži Park Inn Danube Hotel na nábreží už ale zaplatíš za hodinu státia 3,30€  a v garáží Hotela Carlton na Hviezdoslavovom až 3,90€. Veľmi podobne je na tom cenovo aj BPS Park na Gorkého či ProPark na Staromestkej (prehľad parkovísk v Bratislave aj s cenami nájdeš tu).

foto:  pixabay.com

V prípade, že takto parkuješ napríklad tri či viac hodín, veľmi ľahko prídeš o 10, možno až 15€. To sú pritom peniaze, za ktoré si môžeš zaobstarať viac než si uvedomuješ a parkovanie už vôbec neriešiť.

Nebolo by jednoduchšie zavolať si taxík?

Vážne, bavíme sa tu o celkom vyrovnaných číslach, pričom ťa taxík môže vyjsť dokonca aj lacnejšie (nech to znie akokoľvek bláznivo). A nehovorím len o Uberi či Easy Taxi, ktoré držia ceny najnižšie. Môžeš si dopriať aj viac. Cez HOPIN, ktorý je najpoužívanejšou taxi aplikáciou v Bratislave som skúsil naplánovať niekoľko ciest (odhad. cenu si vie človek v appke pozrieť ešte pred jazdou).

Z lokalít ako Komárovská ulica vo Vrakuni bola cena za odvoz na Námestie SNP od 6,90€. Z Námestia Hraničiarov v Petržalke na Nám. SNP išlo o cenu od 3,70€ a za rovnaké peniaze sa odvezieš do centra aj z Mlynskej Doliny. Aj so spiatočnou jazdou ťa to tak môže ozaj vyjsť lacnejšie ako parkovanie.

foto: hopin

Odvoz taxíkom má však aj iné výhody – najbližšie, keď pôjdeš s partiou večer von, si pokojne budeš môcť dopriať aj iné ako len nealko.:)

MHD na tri dni

Rozmýšľaš nad svojimi výdavkami a nad tým, kde môžeš ušetriť peniaze? Tak toto môže byť pre teba cesta. Samozrejme, v prípade bratislavskej mestskej dopravy nedostaneš taký komfort ani spoľahlivosť, ale aspoň ušetríš.

foto: pexels.com
72-hodinový lístok stojí 8€, čo je cena jedného viachodinového parkovného v centre Bratislavy. Za 11,40€ máš dokonca 168-hodinový lístok, a to už nejdem hovoriť o električenkách.. Nech to už znie akokoľvek, no aj toto si môžeš kúpiť za peniaze, ktoré inak minieš na parkovanie.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech