Pätica Sloveniek prišla s originálnym projektom, ktorým bojuje proti prebytočnému oblečeniu

  • OneMoreReason je originálny projekt piatich Sloveniek
  • Predaj oblečenia prebieha formou aukcie
  • 10 % z predaja putuje na charitu
  • OneMoreReason je originálny projekt piatich Sloveniek
  • Predaj oblečenia prebieha formou aukcie
  • 10 % z predaja putuje na charitu

Mirka, Gabika, Kristína, Andrea a Zuzu je pätica Sloveniek, ktorá sa rozhodla búriť proti trendu fast fashion. Namiesto toho chceli dať priestor oblečeniu, ktoré v ich šatníku už nemalo svoje miesto a spustili online projekt s názvom OneMoreReason. „Sme skupinka piatich mladých žien, ktorá tiež bojuje s prebytočnými vecami v skriniach. Nenašli sme spôsob, ako sa ich zbaviť tak, aby sme mali naozaj dobrý pocit, a tak sme na to išli po svojom,“ povedali pre Startitup zakladateľky projektu.

zdroj: OneMoreReason

Nechcené oblečenie sem môže pridať každý, kto mu chce dať druhú šancu. Stačí, keď sa zaregistruješ na stránke a pošleš fotografiu svojho oblečenia spolu s krátkym popisom. Ak si z Bratislavy, s dievčatami sa môžeš dohodnúť na osobnom odbere, alebo môžeš svoj kúsok poslať poštou. Predaj sa pritom uskutočňuje celkom netradičnou formou, a to aukciou.

Aukcie spúšťame raz za týždeň, dĺžku aukcie určujeme podla charakteru predávanej veci. Pri produkte je uvedená vyvolávacia cena, minimálna cena na prihodenie je 1 euro. Každý produkt má uvedenú aj cenu, za ktorú je ho možné zakúpiť ihneď ak sa vám veľmi páči alebo nechcete ísť do aukcie. Po ukončení aukcie výherca dostane informačný email, kde už len potvrdí objednávku,“ hovoria.

zdroj: Unsplash

Baby si kúsky vyberajú a potrpia si na kvalite. Na ich webe nenájdeš druhotriedne či poškodené kúsky. „Nejde nám o kvantitu! Chceme vybrať pekné a kvalitné veci, ktoré si ešte zaslúžia druhý život,“ hovoria. Samotným zakladateľkám pritom putuje zo zisku 10 %, ďalších 10 % ide na charitu a zvyšok predajcovi. Ak zatúžiš po tom pomáhať, môžeš sa rozhodnúť percento na charitu navýšiť podľa vlastného uváženia.

Momentálne nájdeš na OneMoreReason viac ako 80 kúskov a každý týždeň pribúdajú nové. Zakladateľky chcú postupne stránku zväčšovať a pridávať nové a nové veci. K tomu, aby začali konať a vymanili sa z kruhu nakupovania nových modelov ich pritom presvedčil jeden dokument.

Bol to dokumentDeadly fashion’, kde skupinka mladých módnych blogerov z Nórska zisťuje v Kambodži, aká je realita módneho priemyslu. To bol prvý impulz, keď sme si začali uvedomovať, že tých vecí je proste priveľa. A tak to nejak do seba zapadlo. Prišiel nápad ako vyprázdniť skrine a zároveň podporiť slow fashion a prispieť na dobrú vec,“ hovoria.

Okrem toho, že podporíš slow fashion, ktorá šetrí životné prostredie, OneMoreReason vždy prispieva na konkrétnu charitu. Teraz na ich stránke nájdeš príbeh malej Tamarky trpiacej kombináciou závažných chorôb.

zdroj: Unsplash

Najnovšie videá

Trendové videá