Pavol Čekan daroval testy do krajiny, ktorú zmieta pandémia: Kto nezištne a z lásky dáva, ten dvakrát dáva, tvrdí

  • Pavol Čekan pomohol svojimi testami ďalšej krajine
  • Po Slovensku a ďalších štátoch prišiel čas Moldavska, ktorému daroval 10-tisíc testov
pjimage - 2021-09-14T103704.968
Facebook/Pavol Čekan Unsplash/Mufid Majnun
  • Pavol Čekan pomohol svojimi testami ďalšej krajine
  • Po Slovensku a ďalších štátoch prišiel čas Moldavska, ktorému daroval 10-tisíc testov

Pavol Čekan je známy tým, že daruje RT-PCR testy, ktoré vyrába spoločnosť MultiplexDX International. V minulosti Čekan testy daroval napríklad Slovensku, Ukrajine a Keni, teraz prišiel čas na Moldavsko.

Ako Čekan uvádza na svojom Facebooku, jeho spoločnosť do krajiny vypravila 10-tisíc RT-PCR testov. Tie do krajiny dopraví minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

„Kto nezištne a z lásky dáva, ten dvakrát dáva. A Moldavsko v týchto dňoch, kvôli opätovnému výraznému nárastu počtu pozitívnych prípadov nákazy COVID-19, našu pomoc potrebuje,“ konštatuje Čekan v príspevku. 

HUMANITÁRNY DAR NAŠICH RT-PCR TESTOV MOLDAVSKU 🇲🇩🇸🇰Znova sme vypravili a darovali 10 tisíc RT-PCR testov, ktoré dnes…

Posted by Pavol Cekan on Tuesday, September 14, 2021

Darovanie testov do krajín, ktoré ich potrebujú, svedčí o tom, že Čekana môžeme považovať za nesmierne veľkorysého človeka. O jeho nadaní však svedčí jeho zbierka ocenení, ktorá sa každým rokom rozširuje. 

Pred týždňom získal zlatú medailu za prínos v chemickom výskume a jeho aplikácie pre celospoločenský prospech. Cena mu bola odovzdaná na 73. Zjazde chemikov vo Vysokých Tatrách Slovenskou chemickou spoločnosťou. 

Pavol Čekan
zdroj: Facebook/ Pavol Čekan

„Je to pre mňa obrovská česť a zadosťučinenie. Je to aj obrovská pocta, že jedna z najstarších vedeckých spoločností na Slovensku ocenila moju vedeckú prácu,“ píše v príspevku.

Zároveň dodáva, že toto ocenenie vníma ako veľkú výzvu v pokračovaní vo výskume rakoviny a infekčných chorôb. „Nech z toho profituje celá spoločnosť, Slovensko i slovenská veda,“ konštatuje.

Toto ocenenie nie je prvým, ktorým sa Čekan môže pýšiť. Na konci júna si od prezidentky Zuzany Čaputovej prevzal štátne vyznamenanie – Rad Ľudovíta Štúra II. triedy. Vedec sa do povedomia spoločnosti dostal krátko po príchode koronavírusu na Slovensko. Zviditeľnil sa svojou účasťou na projekte výroby PCR testu na detekciu koronavírusu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK