Pellegrini exkluzívne o Ficovom zadržaní políciou. Prekvapil reakciou na výsluch šéfa Smeru

  • Expremiér pre Startitup prezradil, čo si myslí o včerajšej akcii, počas ktorej muži zákona zadržali Roberta Fica
  • Bývalý predseda vlády priznal, aký má v súčasnosti vzťah s bývalým straníckym šéfom
Screenshot 2021-12-17 at 18.36.40
SITA/Jozef Jakubèo
  • Expremiér pre Startitup prezradil, čo si myslí o včerajšej akcii, počas ktorej muži zákona zadržali Roberta Fica
  • Bývalý predseda vlády priznal, aký má v súčasnosti vzťah s bývalým straníckym šéfom

Šéfa Smeru zadržala polícia včera večer pred ohláseným protivládnym protestom na bratislavskom Tyršovom nábreží. Za demonštráciou, ktorá sa mala uskutočniť vo forme autosprievodu, stála organizačne strana Smer-SD. 

Demonštrácia mala odštartovať o 19. hodine, no Ficovej iniciatíve skrížila cesty polícia a predsedu Smeru vzala na stanicu. Problémom totiž bol fakt, že počas núdzového stavu je zákaz zhromažďovania, teda sa na verejnosti nemôže zhromaždiť skupina viac ako šiestich ľudí. 

Ste vy normálni, ako sa správate, aký som spravil trestný čin,“ opýtal sa Robert Fico policajta. Reakciu Fica priniesla televízia TA3. Fica následne polícia po výsluchu prepustila, no je obvinený z podnecovania.

Zastal sa Fica

Ako vníma zadržanie opozičného politika sme sa opýtali priamo Ficovho straníckeho „expartáka“ Petra Pellegriniho. Napriek tomu, že týchto politikov už nespája rovnaká strana, Pellegrini sa Fica zastal.

„Považujem to za neprijateľné a absolútne to odmietam, aby bol takto teatrálne predvádzaný na políciu predseda opozičnej politickej strany práve kvôli tomu, že verejne chce vyjadriť svoj nesúhlas s tým, čo robí koalícia,“ krúti hlavou šéf hlasu.

Žiadny osobný kontakt

Napriek tomu, že sa Pellegrini Fica zastal, zdá sa, že ich vzťahy sa pohybujú len v čisto profesionálne neutrálnej rovine. „Osobne sa nestretávame,“ priznal Pellegrini.

Prezradil, že občas na seba narazia len na chodbách parlamentu, a to jeden druhému adresujú len bežný pozdrav. „Ak potrebujeme niečo medzi stranami prerokovať, tak to prerokúvajú naši kolegovia podpredsedovia,“ podčiarkol Pellegrini.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie