Pellegrini sa vyváža na luxusnom Volve. Tvrdí, že mu ho požičala sestra

  • Pellegrini sa preváža na luxusnom Volve
  • Tvrdí, že mu ho požičala sestra
Pellegrini Volvo V90
TASR/Martin Baumann, Volvo
  • Pellegrini sa preváža na luxusnom Volve
  • Tvrdí, že mu ho požičala sestra

Slovenská politická strana Hlas skončila v minulom roku v strate takmer 20-tisíc eur. Jej predseda Peter Pellegrini sa aj napriek tomu preváža na novom luxusnom Volve.

Konkrétne ide o nové Volvo V90. Na tlačovej besede novinárom z Denníka N tvrdil, že mu auto požičala sestra, ktorá nie je verejne činnou osobou. Povedal, že aj ak by o pomoc poprosil rodičov, verejnosti by to nemusel zdôvodňovať. „Máme na to,“ vysvetlil.

„Auto na dovolenku. Luxusné kombi s integrovanými službami Google stvorené na objavovanie,“ opisuje Volvo V90 na oficiálnej stránke výrobca áut. Na webe tiež uvádzajú, že sa jeho suma pohybuje od 69 600 eur. Auto, ktoré aktuálne používa Pellegrini, má silnejší motor s 300 koňmi, ide o typ B6.

Vysvetľovanie majetku

Niekdajší premiér nemusel svoj majetok teraz vysvetľovať po prvý raz. V minulosti už objasňoval, ako si mohol dovoliť kúpiť luxusný byt na nábreží Dunaja pod Bratislavským hradom. V roku 2018 tvrdil, že mal jeho otec výnosný autoservis, vďaka čomu dokázal sám výhodne predávať opravené autá, uvádza Denník N.

Na výbore pre nezlučiteľnosť funkcií vtedy vysvetľoval, že jeho príjmy zodpovedajú výdavkom a že si byt za 410-tisíc dovoliť mohol. Pellegrini hovoril, že svoj majetok nadobudol z oficiálnych príjmov a pomocou predaja bytu, garáže a výrobnej haly.

Predseda Hlasu pred štyrmi rokmi hovoril, že od rodičov dostal výpomoc vo výške 67-tisíc eur. Podľa jeho slov jeho rodičia celý život pracovali a vlastnoručne si postavili dom, ktorý „naozaj veľmi dobre“ predali. Okrem toho Pellegriniho otec podnikal so spomínaným autoservisom.  

V roku 2018 Pellegrini vravel, že má jeho majetok hodnotu 613-tisíc eur a za posledných 12 rokov zarobil ako štátny zamestnanec v čistom 432-tisíc eur. S dodatočnými príjmami jeho príjmy sedia s výdavkami, tvrdil.

Obľubuje aj lietadlá

Peter Pellegrini nemá záľubu len v autách. Plus 7 dní na svojom webe spomína, že šéf strany Hlas-SD miluje aj lietanie, čím sa nikdy netajil. V roku 2017 na sociálnej sieti oznámil, že má za sebou prvý úspešne zvládnutý sólový let: „Šťastne som pristál, nikto ma nezostrelil. Ďakujem, že ste mi držali palce, a teraz si idem dať nejaké poldeci, pretože sa trasiem ako osika.“

Pellegrini sám pilotuje, nemá však potrebnú kvalifikáciu na let v stíhačke. Priznal však, že sa mu do kokpitu tryskáča dostať už podarilo. Uznal, že mal vždy pred pilotmi stíhacích lietadiel rešpekt.

„Nakoniec sa mi ten sen z mladosti aj splnil a jeden špeciálny let v stíhačke som absolvoval.“

Zdá sa tiež, že Pellegrinimu nie je cudzia ani plavba: „Keď nie auto, traktor alebo lietadlo, tak musím vyskúšať aspoň loďku.“

Iná kauza s autom

Aj tento rok v máji začal parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií konanie voči Pellegrinimu, a to za podozrivé užívanie auta so šoférom. S podnetom sa na výbor obrátilo hnutie OĽaNO, informovala Pravda.

Matovičovi zverenci vyzvali predsedu Hlasu v marci k tomu, aby zverejnil všetky zmluvy, faktúry a výpisy z účtu, ktoré preukazujú, za akú sumu si od spoločnosti SAD Zvolen prenajíma luxusný automobil so šoférom.

Podľa medializovaných informácií si Pellegrini vybavil u svojho kamaráta a šéfa SAD Zvolen automobil Volkswagen Touareg spolu so šoférom, ktorého má platiť SAD Zvolen, kde vlastní štát tretinu akcií.

Predseda Hlasu sa ohradil, povedal, že absolútne nič neužíva za štátne peniaze. Tvrdil, že sa po založení Hlasu vzdal postu podpredsedu parlamentu, ku ktorému náleží aj služobné auto „za štátne“ a personálny aparát. Dodal, že Hlas nedostáva zo štátneho rozpočtu ani euro.

Predseda parlamentného výboru, ktorý začal voči Pellegrinimu konanie, povedal, že sa v súčasnosti čaká na vyjadrenie od predsedu Hlasu. O záležitosti sa bude zrejme rokovať až v septembri. Ak sa zistí porušenie zákona, Pellegriniho môže čakať pokuta do výšky 12-tich mesačných platov.  

Spomínaný Pellegriniho kamarát a šéf SAD Zvolen Adrián Polóny nedávno ohlásil kandidatúru na banskobystrického župana. Podporu mu však strana Hlas nevyjadrila, zatiaľ čo Smer áno.

Aj Pellegriniho bývalý šéf, Robert Fico (Smer-SD), si dáva záležať na tom, na čom jazdí. Expremiérovi v minulosti učarovala drahá motorka. Po dvoch kolesách siahli aj iní exministri Smeru ako napríklad Ján Počiatek, Robert Kaliňák či Tomáš Borec, ktorí sú fanúšikmi značky Harley Davidson, informuje Plus 7 dní.

HONDA VT1300 CX FURY
zdroj: Honda

Fico však jazdí na Honde VT 1300 CX Fury. Ide o luxusný a drahý chopper japonského výrobcu motoriek, ktorý si dal Fico zrejme doviesť z USA, kde stojí zhruba 11-tisíc dolárov.

Zdroje: Denník N, Denník N, Plus 7 dní, Pravda, Plus 7 dní

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá