Penta konečne ukázala office snov, Sky Park Offices majú kolaudačné rozhodnutie

  • Penta Real Estate celkovo investuje do projektu SKY PARK viac ako 420 miliónov eur
  • Výstavba kancelárií sa začala v máji 2018, kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť v januári 2021
Sky Park
Sky Park, Penta Real Estate
  • Penta Real Estate celkovo investuje do projektu SKY PARK viac ako 420 miliónov eur
  • Výstavba kancelárií sa začala v máji 2018, kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť v januári 2021

Spoločnosť Penta Real Estate skolaudovala kancelársku budovu Sky Park Offices, ktorá je súčasťou komplexu od Zaha Hadid. Na vyše 30-tisíc metroch štvorcových prenajímateľnej plochy má ponúknuť nájomcom jedny z najmodernejších kancelárskych priestorov na Slovensku, vybavené inovatívnymi technológiami a inteligentnými riešeniami správy budovy.

Výstavba kancelárií sa začala v máji 2018, kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť v januári 2021. Developer celkovo investuje do projektu Sky Park viac ako 420 miliónov eur.

Zamestnancom budova poskytne nadštandardný komfort a každodenné úkony a pobyt v nej im uľahčia smart technológie ovládané cez mobilnú aplikáciu. Prepojením kancelárskej a rezidenčnej časti projektu, doplnenej o obchody a služby, zároveň vzniká výnimočná multifunkčná mikrolokalita, ktorá posúva štandard realitného developmentu v hlavnom meste o niekoľko úrovní dopredu,“ hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ pre Penta Real Estate Slovensko.

Takto vyzerá najdrahší byt na Slovensku. Sky Park predáva jeden zo svojich penthousov

zdroj: Sky Park
 
zdroj: Sky Park

Priestory budú zaberať aj obchody

Kancelárska budova má 18 podlaží, 31-tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej plochy, z ktorých je viac ako 1200 metrov štvorcových určených pre drobné obchodné prevádzky. V budove je k dispozícii takmer 600 parkovacích miest a 90 miest určených pre bicykle.

Budova tiež spĺňa požiadavky na udržateľnosť v súlade s certifikátom Leed Gold a taktiež požiadavky pre zdravé pracovné prostredie certifikácie Well Gold. 

zdroj: Sky Park

Budova má napojenie na všetky kľúčové prvky občianskej vybavenosti. Výhodou pre ľudí pracujúcich v Sky Park Offices bude aj zelená vonkajšia terasa, či vstupné lobby, v ktorom sa bude nachádzať kaviareň a lounge zóna vhodná na neformálne stretnutia.

Nájomcovia sú už známi. Medzi tých najväčších patrí advokátska kancelária Dentons, biotechnologická spoločnosť Amgen, poisťovňa BNP Paribas Cardif, nórska IT firma Itera, poskytovateľ dát pre solárnu energetiku spoločnosť Solargis či coworkingové kancelárie pod značkou The Spot.

zdroj: Sky Park
zdroj: Sky Park

Autorom budovy je nemecký architektonický ateliér Vietzke & Borstelmann Architekten. Okrem nadpriemerných parametrov energetickej efektivity, kvality vody, stavebných materiálov, filtrácie a výmeny vzduchu je budova postavená na pokrokovej technologickej platforme.

Prostredníctvom mobilnej aplikácie ponúka integrovaný prístupový systém, ktorý zahŕňa vstup do garáže, výťahov a  spoločných priestorov či prechod cez turnikety. Systém zároveň umožňuje jednoduchý manažment návštev a poskytuje efektívnu komunikačnú platformu medzi nájomcami a správcom budovy

zdroj: Sky Park
zdroj: Sky Park

Najmodernejší parking na Slovensku

Budova Sky Park Offices je z hľadiska riešenia prístupu do budovy a parkingu najmodernejšou budovou na Slovensku a jednou z najmodernejších v Európe. Ako jedna z prvých vôbec zavádza virtuálne karty v mobiloch ako primárny kľúč k budove a dynamické parkovacie zóny čiastočne zdieľané medzi nájomcami pre maximálne využitie kapacity parkingu.

Developer si ako tzv. tenant experience software vybral platformu od spoločnosti Sharry, ktorá je plne integrovaná so vstupným systémom Salto a parkovacou technológiou spoločnosti Villa Pro,“ povedal Josef Šachta, výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Sharry Europe.

zdroj: Sky Park

Administratívna budova rieši aj súčasnú pandemickú situáciu, a to aplikovanými technológiami, akými sú napríklad rekuperácia vzduchu cez najmodernejšie filtre spĺňajúce kvalitu certifikátu WELL, merače CO2 v zasadacích miestnostiach s automatickým regulátorom prívodu čerstvého vzduchu, či dostupné germicídne lampy pre ničenie vírusov.

Vstup do budovy a výťahov je navyše možný aj bezdotykovo cez tzv. virtuálny vchod.

zdroj: Sky Park
zdroj: Sky Park

Vypredaných 792 bytov 

Prvé tri rezidenčné veže sú kompletne dokončené. Na trh priniesli dokopy 792 bytov, ktoré sú už plne vypredané a v týchto dňoch si svoje nehnuteľnosti preberajú ich prví majitelia. Štvrtá rezidenčná veža disponuje právoplatným stavebným povolením a jej výstavba by sa mala začať na jar. Predaj bytov v štvrtej veži je už spustený.

Prvé byty sa vypredali ako teplé rožky. Sky Park od Penty spúšťa do predaja ďalšiu fázu

Súčasťou projektu je aj druhá kancelárska budova Sky Park Tower, ktorej autorom je taktiež architektonické štúdio Zahy Hadid, disponuje právoplatným stavebným povolením. Budova je súčasťou druhej etapy projektu a jej výstavba by sa mala začať v priebehu roka 2021.

zdroj: Sky Park

V rámci projektu developer realizuje aj komplexnú rekonštrukciu budovy národnej kultúrnej pamiatky Jurkovičovej Teplárne. Aktuálne prebiehajú v Jurkovičovej Teplárni vnútorné dokončovacie práce v spoločných priestoroch budovy, konkrétne vo vstupnom lobby, átriu, terase, hlavných komunikačných trasách a budova sa pripravuje na kolaudáciu.

Jurkovičova Tepláreň je tesne pred finishom. Bratislava týmto získa architektonický skvost

Otvorenie Jurkovičovej teplárne bude upresnené aj s ohľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu, s cieľom otvoriť začiatkom tretieho kvartála 2021. Súčasťou projektu je aj nový mestský park s rozlohou viac ako 30-tisíc metrov štvorcových. Park je dostupný pre všetkých Bratislavčanov a momentálne je už verejnosti sprístupnený. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK