Prvé byty sa vypredali ako teplé rožky. Sky Park od Penty spúšťa do predaja ďalšiu fázu

  • Výstavbu štvrtej rezidenčnej veže projektu spustí developer na jar budúceho roka
  • Celková výška investície predstavuje 54 miliónov eur
  • Prvé byty, ktoré spoločnosť ponúkala, sa vypredali ako teplé rožky
Sky Park, Penta Real Estate
Sky Park, Penta Real Estate
  • Výstavbu štvrtej rezidenčnej veže projektu spustí developer na jar budúceho roka
  • Celková výška investície predstavuje 54 miliónov eur
  • Prvé byty, ktoré spoločnosť ponúkala, sa vypredali ako teplé rožky

Developerská spoločnosť Penta Real Estate spúšťa druhú etapu rezidenčnej časti projektu Sky Park v Bratislave za 54 miliónov eur.

V prvom kvartáli nového roka začneme s výstavbou štvrtej rezidenčnej veže, celková výška investície predstavuje 54 miliónov eur,“ uvádza spoločnosť a dodáva, že dnešným dňom spúšťa predaj prvých bytov v poslednej časti tohto rezidenčného projektu. Štvrtá veža má rovnaké parametre ako predchádzajúce tri, teda 31 nadzemných podlaží a výšku 103,8 metra.

Sky Park, Penta Real Estate
zdroj: Sky Park, Penta Real Estate

Celkovo ponúkne 264 bytových jednotiek a 372 parkovacích miest. Súčasťou novej veže budú aj priestory pre retail a občiansku vybavenosť,“ uvádza developer. Štvrtá veža vyrastie na pozemku susediacom s pôvodným projektom, ktorého rozloha je takmer 7-tisíc metrov štvorcových.

Bratislavská štvrť budúcnosti odhalila verejnosti nový park. Nechýbajú záhrady ani prírodný amfiteáter

Prvé tri rezidenčné veže sú kompletne dokončené. „Na trh priniesli dokopy 792 bytov, ktoré sú už plne vypredané. Súčasťou projektu sú aj dve kancelárskej budovy,“ uvádza developer. Prvá z nich, Sky Park Offices, je v procese získania kolaudačného rozhodnutia, do prevádzky bude spustená v januári 2021. Obsahuje 31-tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej kancelárskej plochy, 1 200 metrov štvorcových určených pre drobné obchodné prevádzky a takmer 500 parkovacích miest.

Sky Park Penta Real Estate Bratislava
zdroj: SIU/ Petra Stanová

Druhá kancelárska budova Sky Park Tower disponuje právoplatným stavebným povolením. Budova je súčasťou druhej etapy projektu a jej výstavba by sa mala začať v priebehu roka 2021.

Komplexná rekonštrukcia budovy národnej kultúrnej pamiatky Jurkovičovej teplárne si vyžiada investíciu viac ako 11 miliónov eur. „Jurkovičova tepláreň bude dokončená do konca tohto roka. Momentálne sa realizujú práce v jej interiéri, fasáda je kompletne dokončená. Otvorenie bude závisieť od nadobudnutia právoplatnosti kolaudačného rozhodnutia. Flexibilné coworkingové kancelárie budú pripravené pre prvých nájomcov v druhom kvartáli 2021,“ uvádza developer.

Takto vyzerá luxusný byt v projekte Sky Park, tím architektov odhalil vizualizácie

Súčasťou projektu je aj nový mestský park s rozlohou viac ako 30-tisíc metrov štvorcových. Park je dostupný pre všetkých Bratislavčanov a momentálne je už verejnosti sprístupnený. Celkové náklady na výstavbu parku dosiahli 4,5 milióna eur. Penta Real Estate celkovo investuje do projektu Sky Park viac ako 420 miliónov eur.

Penta Real Estate je jedna z platforiem stredoeurópskej investičnej skupiny Penta založená v roku 1994. Realitná divízia Penty má v súčasnosti 26 projektov na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku, pričom sa zameriava najmä na segment kancelárií, bytov a retailu. V roku 2019 dosiahla hodnota aktív PRE takmer 1,27 miliardy eur.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá