Penta pracuje na zlepšení svojho imidžu. Doviezla na Slovensko zdravotnícky materiál za 5 miliónov eur.

  • V aktuálnej dodávke sa nachádza okolo 6 miliónov rúšok, ochranné štíty a obleky pre zdravotníckych pracovníkov, respirátory FFP2 a vitamíny
teplaren-2-1090x610
  • V aktuálnej dodávke sa nachádza okolo 6 miliónov rúšok, ochranné štíty a obleky pre zdravotníckych pracovníkov, respirátory FFP2 a vitamíny

V týchto dňoch doviezla investičná skupina Penta na Slovensko zdravotnícky materiál určený na boj s pandémiou Covid-19 v hodnote viac ako 5 miliónov eur, vrátane dopravy. Ide najmä o ochranné pomôcky ako sú rúška, obleky a respirátory určené primárne pre zdravotníckych pracovníkov. Privezený materiál je súčasťou investície vo výške 15 miliónov eur, ktorú Penta vynakladá na všetky aktivity súvisiace s pandémiou.

V aktuálnej dodávke sa nachádza okolo 6 miliónov rúšok, ochranné štíty a obleky pre zdravotníckych pracovníkov, respirátory FFP2, viac ako 60 paliet vitamínov a potravinových doplnkov. Zdravotnícky materiál sa v týchto dňoch už dostáva k personálu v nemocniciach a poliklinikách Svet zdravia a ProCare a do lekární Dr.Max.

zdroj: fotené pre Penra Real Estate Distribúcia zdravotníckeho materiálu do nemocníc siete Svet zdravia

Ochranné pomôcky rozdá Penta a Dôvera ďalším zdravotníkom bezplatne

V spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera, zabezpečuje tiež Penta bezplatné odovzdanie niekoľko stotisíc kusov ochranných pomôcok ďalším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorí nepatria do skupiny Penta. V uplynulých dňoch takto poisťovňa Dôvera už rozdistribuovala respirátory FFP2 do viacerých nemocníc a zdravotníckych zariadení.

 „Našou primárnou snahou je zabezpečiť dostatok ochranných pomôcok pre ľudí, ktorí sa nachádzajú v prvej línii boja s pandémiou, teda pre lekárov, sestry či lekárnikov. Intenzívne pracujeme na tom, aby dodávky medicínskeho materiálu pokračovali a boli sme tak na očakávaný nápor pacientov podľa možností čo najlepšie pripravení,“ hovorí Eduard Maták, spolumajiteľ Penta Investments.

Penta venuje na boj s Covid-19 15 miliónov eur

Celkovo investičná skupina Penta vynaloží viac ako 15 miliónov eur na boj s pandémiou. Okrem nákupu špeciálneho zdravotníckeho materiálu, ochranných pomôcok,  investuje do technických a medicínskych príprav zdravotníckych zariadení a lekární. Zároveň sa pripravujeme aj po stránke ľudských zdrojov, nemocniciam sa aktívne hlásia dobrovoľníci a medici, ktorých môžu využiť v čase náporu pacientov.

zdroj: fotené pre Penra Real Estate Distribúcia zdravotníckeho materiálu do nemocníc siete Svet zdravia

Penta je v regióne strednej Európy jeden z najväčších investorov v sektore zdravotníctva. Vo všetkých zdravotníckych zariadeniach Penty pracuje viac ako 30-tisíc zamestnancov a celkovo len nad rámec akvizícii do sektora investovala už stovky miliónov eur. Na Slovensku postavila Nemocnicu novej generácie v Michaloviec, koncová nemocnica novej generácie je aktuálne vo výstavbe v Bratislave. Medzi jej zdravotnícke spoločnosti patrí sieť nemocníc Penta Hospitals International, lekárne Dr.Max a zdravotná poisťovňa Dôvera.

O PENTE:

Penta je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí hlavne v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac ako 44 000 ľudí a v roku 2018 dosiahla hodnota aktív skupiny 10,4 miliardy eur. Penta pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy a má svoje zastúpenie v Prahe, Bratislave a Varšave.

zdroj: TS/penta

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK