Penta Real Estate otvorí flexibilné kancelárie BASE v Jurkovičovej Teplárni už v auguste

Cover foto

Spoločnosť Penta Real Estate, ktorá začala na českom a slovenskom trhu poskytovať v rámci svojich developerských aktivít aj službu flexibilného prenájmu, tzv. coworkingu, otvorí po pilotnom projekte v pražskej budove Churchill svoje priestory pod značkou BASE aj v bratislavskej Jurkovičovej Teplárni už v auguste. Národná kultúrna pamiatka, ktorú spoločnosť Penta Real Estate zrekonštruovala v rámci projektu SKY PARK by Zaha Hadid je momentálne v poslednej fáze kolaudácie. Po dokončení sa v teplárni bude okrem flexibilných kancelárií nachádzať aj multifunkčná sála, kaviareň, galéria moderného umenia či reštaurácia.

Službu flexibilného prenájmu bude Penta Real Estate poskytovať prostredníctvom konceptu BASE, pričom konkrétna ponuka pre potenciálnych klientov je dostupná už aj na webovej stránke www.base4work.com

Cieľom konceptu BASE je ponúkať pracovné priestory formou komplexnej služby. Okrem najunikátnejšieho pracovného prostredia bude širokému spektru klientov slúžiť ako miesto pre usporiadanie eventov, školení, stretnutí či iných prevádzkových udalostí. Klienti tak budú mať k dispozícii priestory rôzneho využitia. V teplárni sa bude nachádzať aj školiaca miestnosť, zasadacie miestnosti s vybavením, multifunkčná sála, focus roomy, minikino, ale aj priestory pre oddych a zábavu.

Jurkovičova Tepláreň ponúkne 3 900 m2 flexibilných plôch, s celkovou kapacitou približne 450 miest. Rozsah služieb bude zahŕňať všetko pre plnohodnotné trávenie pracovného, ale aj voľného času:

 • nonstop prístup do objektu
 • zariadenie pracovného miesta
 • služby recepcie a správy objektu
 • upratovacie služby
 • vysokorýchlostné internetové pripojenie
 • IT podporu
 • pitný režim
 • tlačové služby
 • zasadacie a projektové miestnosti rôznych veľkostí a štandardov vybavenia AV technikou
 • oddychové zóny
 • zelenú strešnú terasu
 • multifunkčnú sálu  pre školenia, diskusie, vernisáže a iné eventy
 • parkovacie kapacity pre bicykle, kolobežky a automobily

„Víziou pre tepláreň bolo vytvorenie inšpiratívneho a rôznorodého pracovného priestoru, ktorý poskytne zázemie pre prepojenie viacerých skupín užívateľov, od korporátnych klientov až po start-upy, freelancerov či študentov v unikátnom prostredí národnej kultúrnej pamiatky. Nespornou výhodou je umiestnenie v atraktívnej zóne v ľahko dopravne dostupnej lokalite v blízkosti centra mesta,“ hovorí Erik Páleš, Business Development manažér v Penta Real Estate Slovensko.

„Jurkovičova Tepláreň má všetky predpoklady stať sa komunitným centrom v rámci projektu SKY PARK a veríme, že svojim jedinečným konceptom, ktorý prepojil históriu, moderný industriálny dizajn a nové funkcie bude veľkým lákadlom pre návštevníkov“ dodáva.

O Jurkovičovej Teplárni

Za architektúru adaptácie interiérových priestorov teplárne zodpovedá architekt Martin Paško a tím DF CREATIVE GROUP, ktorý sa podieľal na viacerých rekonštrukciách industriálnych pamiatok, napr. aj oceňovanej Elektrárni Piešťany. Obnovu plášťa budovy odborne zastrešovala spoločnosť PAMARCH, zameraná na ochranu, revitalizáciu a rekonštrukciu pamiatok. Za návrh flexibilných kancelárií BASE zodpovedá pražské architektonické štúdio Perspektiv.

Architektonické riešenie využíva voľný vnútorný priestor v hale kotolne a v turbínovej hale pre vstavbu nových konštrukcií a vytvoril tak nové plochy a podlažia. K rekonštrukcii Jurkovičovej Teplárne pristupovala spoločnosť Penta Real Estate s maximálnym ohľadom na jej historickú hodnotu, industriálny charakter  a verejné využitie. Tepláreň bude otvorená a prístupná aj pre širokú verejnosť. Komplexná rekonštrukcia historickej pamiatky si vyžiadala investíciu takmer 12 miliónov eur.

www.base4work.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá