Peter Pellegrini chce odísť zo Smeru. Rozhodnutie padne do konca júna

  • Pellegrini je z prístupu Roberta Fica podľa vlastných slov unavený
  • Dôvodom sú spory vo vnútri strany, najmä s predsedom Robertom Ficom
fico pellegrini smer
TASR/Martin Baumann
  • Pellegrini je z prístupu Roberta Fica podľa vlastných slov unavený
  • Dôvodom sú spory vo vnútri strany, najmä s predsedom Robertom Ficom

Aktualizované 15:30 o reakciu Roberta Fica

Peter Pellegrini reálne uvažuje o odchode zo Smeru. Rozhodnutie môže padnúť už o pár dní. Dôvodom sú spory vo vnútri strany, najmä s predsedom Robertom Ficom.

Každým týždňom, dňom aj hodinou sa mi zdá, že tie naše svety, vnímanie budúcnosti, názory na štýl a tvorbu politiky sa medzi mnou a pánom predsedom vzďaľujú míľovými krokmi. A preto je naozaj asi fér aby sa to nepredlžovalo. A preto potvrdzujem, že najneskôr tento mesiac, alebo to bude otázka pár dní, bude spravodlivejšie si povedať, poberme sa každý vlastnou cestou,“ povedal expremiér na tlačovej Besede.

Podotkol, že je to jedna z možností, ako boje v strane ukončiť. Pellegrini sa posťažoval, že v poslednom čase chodí do práce kvôli tomu unavený a znechutený. 

Možno v krátkej dobe sa opäť budeme môcť vrhnúť na boj s neschopným vedením tohto štátu a menej súperili navzájom. Ale ľudsky to cítim tak, že by som bol rád, aby sa mi vrátila chuť do práce, aby som ju robil tak, ako posledných 20 rokov. V tomto strese, kŕči to nie je dobré,“ dodal Peter Pellegrini.

Predseda Smeru Robert Fico poobede poskytol médiám krátky brífing k jeho údajnému bývaniu vo Vinosadoch, no odmietol na otázky o Pellegrinim odpovedať a pred novinármi utiekol. „Nebudem rozoberať interné záležitosti Smeru pred vašimi kamerami. Prosím vás, nebežte za mnou,“ povedal Fico novinárom.

Gepostet von Peter Pellegrini am Mittwoch, 3. Juni 2020

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech