Peter Pellegrini: Nie som žiadny slniečkár. Sociálna demokracia potrebuje zmenu

  • Pellegrini odmieta nálepky ako „slniečkári a liberáli“, ale strana Smer aj sociálna demokracia potrebujú nové témy
  • Expremiér zdôraznil, že je odchovaný v Smere a váži si, čo mu strana priniesla
Peter Pellegrini
Peter Pellegrini vyzval predsedu Smeru Roberta Fica na dôstojný odchod, TASR/Pavol Zachar
  • Pellegrini odmieta nálepky ako „slniečkári a liberáli“, ale strana Smer aj sociálna demokracia potrebujú nové témy
  • Expremiér zdôraznil, že je odchovaný v Smere a váži si, čo mu strana priniesla

Podpredseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a Národnej rady SR (NR SR) Peter Pellegrini nechce brať šéfovi Smeru-SD Robertovi Ficovi zásluhy na tom, že vybudoval a 20 rokov viedol „najsilnejšiu sociálnodemokratickú stranu na Slovensku„. Povedal to na dnešnej tlačovej konferencii v prítomnosti ďalších podpredsedov strany Petra Žigu, Richarda Rašiho a poslanca NR SR Matúša Šutaja-Eštoka.

Fico v utorok 26. mája uviedol, že strana Smer-SD je jeho dieťa. Pellegrini tomuto postoju rozumie. Fica však vyzval na odchod z čela strany, kým je ešte čas, aby nedopadol ako bývalí slovenskí premiéri Vladimír Mečiar či Mikuláš Dzurinda. „Moje utorkové vyhlásenie nebolo myslené osobne, nebol to zlý a negatívny odkaz. Pre mňa nie je dôležité hovoriť niečo zlé na Roberta Fica,“ ozrejmil podpredseda Smeru-SD. Sociálna demokracia však musí mať podľa jeho slov silné postavenie v slovenskom politickom systéme a silný koaličný potenciál.

Šéf Smeru viackrát avizoval, že nedopustí, aby stranu prevzali „nejakí slniečkari“. Pellegrini v reakcii na to zopakoval, že takéto tvrdenia odmieta, pretože ani on, ani prítomní členovia Smeru-SD slniečkarmi nie sú. „Nie som žiadny slniečkár. Odmietame toto nálepkovanie. Ja aj moji kolegovia sme vychovaní v Smere a sme sociálni demokrati. Ale je 21. storočie a sociálna demokracia potrebuje nové témy, nie opakovať 15 rokov tie isté,“ povedal Pellegrini s tým, že sám je odchovaný v Smere a je vďačný za kariéru, ktorú vďaka strane dosiahol. „Ale funkcie sme si odrobili a nemáme žiadne otvorené účty,“ dodal.

Verí, že počas najbližšej parlamentnej schôdze, ktorá sa začína v stredu 3. júna, si budú vedieť v strane povedať, kedy zasadne predsedníctvo. V utorok 26. mája totiž tvrdil, že predsedníctvo strany nerokovalo už dva mesiace.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech