Petrovi poslali ľudia 120-tisíc eur na podporu projektu. Luxusná a pohodlná obuv strhla hotový ošiaľ

  • Stačilo 8 hodín a ľudia mu na barefoot projekt prispeli obrovskú sumu peňazí
  • Mladý podnikateľ má teraz jasný cieľ
Skinners
Skinners
  • Stačilo 8 hodín a ľudia mu na barefoot projekt prispeli obrovskú sumu peňazí
  • Mladý podnikateľ má teraz jasný cieľ

Peter Procházka je ambiciózny mladý podnikateľ, ktorý ešte ako študent práv s kamarátmi odišiel na brigádu do Nórska. A práve tam padol prvotný impulz pre vznik jeho vlastnej značky s názvom Skinners.

Všímal si zdravotný problém jeho kamaráta, pre ktorého bola chôdza v klasickej zovretej obuvi príliš bolestivá, a preto začal chodiť po meste Kristiansand len v ponožkách.

„Začal som tak hľadať alternatívne riešenie obuvi a pritom si uvedomil, že tuhé topánky nie sú vždy presne to, čo naša noha potrebuje. Po prieskume trhu som zistil, že neexistuje produkt, ktorý som si predstavoval: produkt, ktorý človeku poskytne bezpečie, ale aj voľnosť a ľahkosť.“

Z dostupných materiálov a pomocou potrieb na šitie od mamy spichol prvý prototyp obuvi. Ešte ten večer išiel svoj výtvor vyskúšať a výsledok ho ohromil. Pri behu v prírode cítil povrch pri každom došliapnutí, čo v ňom vyvolávalo ešte väčšiu radosť z pohybu.

„Presne tento zážitok som chcel odovzdať aj ďalším ľuďom. Hneď po návrate domov sme sa s priateľkou Miškou pustili do vývoja a po pár mesiacoch testovania vznikli Skinners. K samotnému právu som sa potom už nikdy nevrátil.“

Barefoot projekt

Peter sa teraz s tímom rozhodol vytvoriť aj prémiové barefoot topánky, ktoré nerobia kompromis medzi vzhľadom, funkciou a kvalitou. Chce naplno rozbehnúť výrobu mestskej obuvi, ktorá bude ľuďom dobre slúžiť doslova pri každom kroku.

„Ako dlhoroční výrobcovia a používatelia barefootov sme dlho snívali o topánke, ktorá by mala barefoot parametre, bola kvalitne spracovaná a pritom skvele vyzerala. O obuvi, ktorú by sme mohli v mestskom prostredí nosiť od rána do večera a nemuseli pritom voliť medzi komfortom a eleganciou.“

132067720_170747644780081_2349345213792779510_n
zdroj: Skinners

Peter tvrdí, že je odhodlaný pretaviť sny na skutočnosť a vytvoriť produkt novej éry v obuvníctve. Má ísť o ručne vyrobený produkt v Portugalsku a navyše z tých najkvalitnejších talianskych koží. Podošva má 4,5 milimetra a nulový sklon medzi pätou a špičkou. Za dizajnom a vývojom stoja perfekcionisti.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Skinners, HitHit

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá