Petržalka ponúka učiteľom nájomné byty. Za meter štvorcový pýta 7 eur

  • Mestská časť poukázala na nízke platy pedagógov a tak chce nájomnými bytmi v novo-skolaudovanej budove prilákať nové posily
  • Prví nájomníci sa nasťahujú už koncom mesiaca
petržalka
  • Mestská časť poukázala na nízke platy pedagógov a tak chce nájomnými bytmi v novo-skolaudovanej budove prilákať nové posily
  • Prví nájomníci sa nasťahujú už koncom mesiaca

Starosta mestskej časti Petržalka dnes dopoludnia avizoval, že pre učiteľov je pripravených 9 nájomných bytov. Podľa zistení lokálnej televízie a agentúry SITA sa budú nachádzať na Ulici Ondreja Štefanka, v miestnej časti Dvory. 

NOVÉ BYTY PRE UČITEĽOV 🔑Petržalka prenajala deväť nových bytov vo svojom vlastníctve pre učiteľov základných a materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti. Týmto spôsobom sa snaží motivovať učiteľov a zabezpečiť, aby v školách nechýbala nevyhnutná pracovná sila. Tešia sa pedagógpvia z nového bývania? Dozviete sa v našej reportáži 📽

Gepostet von Petržalka am Dienstag, 16. Juni 2020

Bratislavská Petržalka prenajala deväť nových bytov vo svojom vlastníctve pre učiteľov základných a materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti. V dnešnej tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková.

Týmto spôsobom sa snaží motivovať učiteľov a zabezpečiť, aby v školách nechýbala nevyhnutná pracovná sila,“ uviedla hovorkyňa. Nové byty sa nachádzajú v modernom komplexe postavenom v roku 2015. Výška ceny nájmu je určená podľa výmery bytu, v tomto prípade sedem eur za meter štvorcový na mesiac. Priemerné ceny v Petržalke sa pohybujú od 10-18 eur za m2. 7 eur je teda cca 30 a viac percent pod trhovú cenu.

Cena nájmu je oproti klasickým obecným bytom o niečo vyššia, no na druhej strane je úmerná kvalite bývania,“ deklaruje mestská časť.

Urobil sa poradovník

Motivácia pre učiteľov, ktorí vyučujú v miestnych základných a materských školách sa tak výrazne zvýšila. 

Pre úspešné schválenie žiadosti o prenajatie bytu museli záujemcovia splniť podmienky, ktoré upravujú zásady hospodárenia s bytmi vo vlastníctve mestskej časti. Jednou z nich je napríklad povinnosť byť poberateľom čistého mesačného príjmu najmenej vo výške dvojnásobku životného minima či nebyť vlastníkom žiadnej nehnuteľnosti. V zásadách je obsiahnutá i doba nájmu, ktorá nesmie prevýšiť tri roky. „Prácu pedagógov si veľmi vážime a vzhľadom na ich nepostačujúci počet v našich školách sme sa rozhodli zvýhodniť ich poskytnutím bývania na úrovni,“ povedal starosta Petržalky Ján Hrčka.

Žiadatelia mali na výber jednoizbové a dvojizbové byty, všetky štandardne vybavené kúpeľňou a WC. Mestská časť osadila v bytoch nové kuchynské linky, sporáky, digestory a inštalovala stropné osvetlenie. „Byty sú riadne skolaudované a do konca júna sa do nich nasťahujú prví nájomníci,“ uviedla Petržalka. 

Nie všetci pedagógovia pochádzajú z Bratislavy a tak je dopyt po nájomných bytoch vysoký. Starosta Petržalky dodáva, že platy učiteľov sú nízke a preto môžu služobné byty prilákať do mestskej časti nové posily. 

Zdroje: SITA, FB

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech