Pichli mu vodu, vitamín C, ihla bola falošná. Začalo sa očkovanie a konšpirátori majú žatvu

  • Konšpirátori neveria, že prvý zaočkovaný Slovák dostal skutočnú vakcínu proti koronavírusu
  • Profesor Vladimír Krčméry, ktorý dostal vakcínu ako prvý na Slovensku, posiela neveriacim štipľavý odkaz
krčméry hoax očkovanie vakcína
TASR/Lukáš Grinaj, Facebook/Zomri
  • Konšpirátori neveria, že prvý zaočkovaný Slovák dostal skutočnú vakcínu proti koronavírusu
  • Profesor Vladimír Krčméry, ktorý dostal vakcínu ako prvý na Slovensku, posiela neveriacim štipľavý odkaz

V sobotu dostal vakcínu proti koronavírusu prvý Slovák, profesor Vladimír Krčméry. Nasledoval minister zdravotníctva Marek Krajčí, prezidentka Zuzana Čaputová, ďalší ministri, ale aj radoví zdravotníci z prvej línie boja proti koronavírusu. Lenže to by nemohol byť rok 2020, aby sa proti očkovaniu nerozbehla dezinformačná kampaň. Krátky výber spravila napríklad satirická stránka Zomri.

Prebehli sme prakokotie hovnomety, aby ste vy nemuseli. Komenty sme vyberali viac menej náhodne.Ak ste našli výživnejšie, radi si ich prečítame, podeľte sa.

Posted by Zomri on Saturday, December 26, 2020

Komentujúci pochybujú, že ide o pravú vakcínu, dokonca Krčméryho obviňujú, že to celé len hral. Prípadne že mu pichli „Celaskon“ alebo iné, neškodné vitamíny. O pochybnosti, otázky, ale aj donebavolajúce bludy nebola po zaočkovaní prvého Slováka núdza. Profesor Krčméry to však vzal s humorom a na Facebooku pochybovačom odkázal, že vakcína bola skutočná.

🤔 Bola to dnes skutočná vakcìna proti koronavìrusu a skutočná ihla 👍 💯 vitamìn C mám kùpený doma v tabletkovej forme,…

Posted by Prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc., Dr.h.c on Saturday, December 26, 2020

Hoaxeri vidia v očkovaní hrozbu, a nie záchranu pred vírusom. Patrí medzi nich aj šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorý je presvedčený, že pandémia je len zámienkou na zrušenie kresťanských sviatkov.

zdroj: Facebook/Marian Kotleba

Antivaxeri už v minulosti šírili dezinformácie na sociálnych sieťach. Dokonca začiatkom septembra spísali aj petíciu aby bolo očkovanie proti COVID-19 dobrovoľné. V popise petície sa objavujú zavádzajúce alebo nepotvrdené tvrdenia. Doteraz ju podpísalo vyše 28-tisíc ľudí. Ťažko povedať, proti komu je petícia namierená, vláda už potvrdila, že očkovanie bude dobrovoľné.

Na spŕšku bludov a pochybností upozorňujú aj Lovci šarlatánov. „Fakt sme sa dostali do stavu, kedy musia vedci a lekári vysvetľovať ľuďom základy ako v škole. Navyše musia znášať hlúpe komenty a „rešpektovať iný názor“ na vysoko odborné témy. Neuveriteľne frustrujúce!,“ uvádzajú.

Včera sme si pekne dvihli krvný tlak po prečítaní niekoľkých stupídnych komentov. Pichanie vitamínov a "nenaťahovanie…

Posted by Lovci šarlatánov on Sunday, December 27, 2020

Odporcovia vakcín tvrdia, že prostredníctvom vakcín sa nás pokúšajú začipovať, alebo že vakcíny spôsobujú autizmus. Ani jedno z tvrdení však nemajú podložené. Pred čipovaním varoval aj americký raper Kanye West alebo predseda ĽSNS Marian Kotleba, ktorý tvrdil, že zmienka o čipovaní sa nachádza dokonca v Biblii. Podľa nich ide o plán svetových lídrov, prostredníctvom ktorého budú ovládať ľudské mysle.

Polícia sa snaží bludy o vakcinácii vytrvalo vyvracať najmä na svojej špeciálnej facebookovej stránke, mnohí ľudia sa však aj tak presvedčiť nenechajú. Aby však bolo očkovanie účinné a vírus porazený, bude potrebné, aby sa dalo zaočkovať aspoň 60% ľudí v populácii.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech