Piešťany dostanú novú leteckú linku, dôvodom je veľký záujem zahraničných turistov o tamojšie kúpele

  • Nasledujúca letecká sezóna bude v Piešťanoch pomerne zaujímavá
  • Na tamojšom letisku pribudne nová pravidelná linka do atraktívnej destinácie
  • Je ňou Tel Aviv v Izraeli. Pôjde o takzvané incomingové linky, čo znamená, že do regiónu budú prilietať zahraniční návštevníci
izan
Pixabay
  • Nasledujúca letecká sezóna bude v Piešťanoch pomerne zaujímavá
  • Na tamojšom letisku pribudne nová pravidelná linka do atraktívnej destinácie
  • Je ňou Tel Aviv v Izraeli. Pôjde o takzvané incomingové linky, čo znamená, že do regiónu budú prilietať zahraniční návštevníci

O tom, že o Piešťany a ich liečivé vody je skutočný záujem niet pochýb. „Vzhľadom na obrovský dopyt po kúpeľných dovolenkách v Piešťanoch, ktoré sú jedným z najpopulárnejších kúpeľných cieľov, sme zhodnotili, že obrovský potenciál izraelských dovolenkárov zaručuje prevádzkovanie priamych letov z Tel Avivu,“ uviedol pre Jerusalem Post predseda predstavenstva a majiteľ spoločnosti Ophir Tours – Bboaz Waxman.

Gepostet von Letisko Piešťany – Piešťany Airport (PZY) am Sonntag, 1. September 2019

Od mája do septembra 2020 bude spoločnosť Ophir Tours ponúkať rôzne kúpeľné balíčky vrátane letov, ubytovania a kúpeľných procedúr. Záujemcovia si tak budú môcť objednať zájazdy aj po turistických a kultúrnych pamiatkach v okolí, vrátane návštevy hlavného mesta Bratislavy.

Gepostet von Thermia Palace am Dienstag, 24. Mai 2016

„Piešťany majú potenciál byť úspešným regionálnym letiskom a je atraktívne aj pre zahraničné spoločnosti. Kým minulý rok sme začali lietať do dovolenkových destinácií v Egypte a Turecku, teraz začínajú turisti lietať k nám. Tento úspech je výsledkom spolupráce župy, letiska, Kúpeľov Piešťany a ostatných subjektov cestovného ruchu,“ vyjadril sa na oficiálnej stránke TTSK župan Jozef Viskupič.

Gepostet von Thermia Palace am Dienstag, 24. Mai 2016

Prvé lietadlo z Tel Aviv priletí 6. mája 2020, linku bude prevádzkovať izraelská cestovná kancelária Ophir Tours a to v období máj – september 2020.

Letisku Piešťany sa v uplynulom roku 2019 naozaj darilo, nakoľko zaznamenalo enormný nárast cestujúcich. Kým v roku 2018 letisko vybavilo 768 cestujúcich, v roku 2019 to bolo 10 498. V roku 2020 budú tiež pokračovať letné charterové lety do egyptskej Hurghady a tureckej Antalye. Do Turecka bude dokonca pridané ďalšie lietadlo, čo navýši počet vybavených cestujúcich.

Úspech letiska v Piešťanoch si však vyžiadal svoju daň. Je ňou zrušenie obľúbeného hudobného festivalu Grape, ktorý tu mal kvôli zvýšenej frekventovanosti letov po 10-tich rokov skončiť. 

Gepostet von GRAPE FESTIVAL am Mittwoch, 4. Dezember 2019

„Chápeme aj situáciu VÚC, keďže rozlietať letisko a finančne ho aspoň trochu ozdraviť bolo ich prioritou. Škoda len, že sme sa do týchto plánov nezmestili aj my. Ale už sme si zvykli, že na Slovensku kultúra ťahá pravidelne za kratší koniec a väčšinou ju nikto neberie až tak vážne. Budeme teda dúfať, že toto rozhodnutie bude pre letisko prínosom, a že si ho slovenskí dovolenkári obľúbia aspoň tak, ako ľudia, ktorí sem chodili na festival,” konštatujú organizátori festivalu Grape.

Koncom roka sa však objavila informácia, že Grape v Piešťanoch predsa len zostane aj budúci rok. 11.ročník však bude podľa slov organizátorov pre priešťanské letisko posledným dejiskom. 

To, či bude festival pokračovať a kde sa budú jeho ďalšie ročníky konať, sa dozvieme až časom. Nový priestor sa budú organizátori snažiť nájsť v Trnavskom kraji. O tom, kde to bude, plánujú svojich fanúšikov včas informovať.

Zdroje: TTSK, jpost.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech