Pivo z Banskej Bystrice porazilo konkurenciu z celej Európy. Na prestížnej degustačnej súťaži jednoznačne bodovalo

  • Slovenské pivo je naozaj svetovej kvality
  • V najväčšej európskej súťaži sa v kategórii tmavých ležiakov umiestnilo na druhom mieste
  • Ide už o štvrtý úspech slovenského pivovaru Urpiner v tejto súťaži
urcash
Urpiner
  • Slovenské pivo je naozaj svetovej kvality
  • V najväčšej európskej súťaži sa v kategórii tmavých ležiakov umiestnilo na druhom mieste
  • Ide už o štvrtý úspech slovenského pivovaru Urpiner v tejto súťaži

Slovenské pivo z Banskej Bystrice uspelo na najväčšej degustačnej súťaži v Európe, ktorá sa konala v Nemeckom meste Norimberg. Na 18. ročníku medzinárodnej degustačnej súťaže European Beer Star 2021 sa na druhom mieste v kategórii Tmavý ležiak českého typu umiestnilo pivo Urpiner Dark 11°. Informoval o tom ako prvý portál oPive.

Predbehlo ho iba nemecké pivo Bräunlinger Black Lion z pivovaru Bräunlinger Löwenbrauerei. Prvú trojku uzatvorilo rakúske pivo Hirter Morchl, ktoré varí pivovar Brauerei Hirt.

Celkovo sa súťaže zúčastnilo 2 395 vzoriek pív, ktoré pochádzali zo 44 krajín sveta. Súťažilo sa v 70 kategóriách. Ako ďalej informuje portál, najviac ocenení získalo Nemecko, ktoré si ich domov odnieslo 78. Na druhom mieste skončili Taliani s 32 oceneniami a na treťom mieste skončili Američania, ktorí získali 21 medailí.

Slovenské pivo bodovalo na súťažiach už predtým

Už v minulosti sme ťa informovali, že slovenské pivá žali úspech na Medzinárodnom pivnom festivale v juhočeských Českých Budějoviciach, ktorý každoročne priláka stovky súťažiacich z celého sveta.

Slovenské výrobky sa umiestnili v trojici najlepších v 11 kategóriách. Ocenenia získali značky veľkých pivovarov, ako Zlatý Bažant aj Urpiner, ale aj pomerne neznáme pivovary Pivovar U Ábela, Holíčský pivovar Wywar, Pivovar Franz. Pri cideroch dominovali Opré Cidery a Heineken.

Zlatý Bažant tmavý dokonca vyhral kategóriu tmavých výčapných pív, Urpiner Exclusive 16 % zase obsadilo druhé miesto v kategórii Svetlé silné piva. Mimoriadne sa darilo holíčskemu pivovaru, ktorý vyhral kategóriu Extra silné pivo a vo viacerých ďalších kategóriách sa umiestnil v prvej trojke.

Zdroje: European Beer Star 2021, oPive, Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie