Pivovar, ktorý vyrába výborné pivo inšpirované umením a komunitou

  • Prednedávnom sme vám priniesli článok o Lancovi Curranovi, otcovi, ktorý zo svojich detí robí super-hrdinov a to len za pomoci šálky s kávou.
image_1438598360.jpeg
  • Prednedávnom sme vám priniesli článok o Lancovi Curranovi, otcovi, ktorý zo svojich detí robí super-hrdinov a to len za pomoci šálky s kávou.

 

Ak ste ho nestihli, tak tento článok nájdete tu…

 

Dnes sa však budeme venovať Lancovi Curranovi a jeho zaujímavým aktivitám, ktorými by sa mohli inšpirovať aj na Slovensku. Lance Curran je spoluzakladateľom malého pivovaru nachádzajúceho sa v Chicagu. Jeho názov je Arcade Brewery. Samotný názov ho až tak výnimočným nerobí, výnimočný je však jeho cieľ a spôsob akým ho chcú dosiahnuť… vyrábať výborné pivo inšpirované umením a komunitou. Tento cieľ podporilo na Kickstartery viac 529 podporovateľov s celkovou vyzbieranou sumou 32,760 dolárov. Ich prvým počinom bol komiks odohrávajúci sa na six packu (6 pivové balenie), ktorý zaujal svojou úžasnou grafikou.

 

 

Tak ako väčšina Slovákov, tak aj Lance a jeho partia milujú pivo, umenie a svoju komunitu. Pomocou ich pravidelnej iniciatívy Public Brew™ žiadajú od členov komunity, aby prišli s názvom piva, ilustráciou pre etiketu a dokonca, aby navrhli atribúty finálneho piva. Takto si vytvorili hlbšie spojenie so svojimi zákazníkmi a svojim pivom. Je to úplne iný prístup k vareniu piva ako majú všetky veľké, ale aj malé pivovary. Dokonca spolupracujú s ilustrátormi komiksov a spisovateľmi, čím posúvajú dizajn etikiet a balenia na úplne iný level. V súčasnosti pracujú s talentovaným Tonym Moorom (spolutvorca komiksu The Walking Dead), s Jasonom Aaronom, spisovateľ nominovaný na Eisnerovu cenu (autor komiksov Scalped, Wolverine, PunisherMAX) a grafickými dizajnérmi zo SEIBEI a Matthewom Skiffom.

Ak meno, ktoré navrhnete v Public Brew™ vyberú, získate balenie ich piva a ak vyberú váš dizajn potom získate 300 dolárov a pár ďalších darčekov. V súčasnosti sa všetko okolo Public Brew™ deje na ich Facebookovej stránke, kde sa môžete aktívne zúčastniť na tvorbe ich finálneho produktu. Momentálne ukončili výber tých najlepších návrhov na meno piva, ktorého základ budú tvoriť plody z južnej hemisféry.

 

 

Výborný spôsob, ako si získať nových zákazníkov a ukázať niečo nové. Takáto myšlienka na Slovensku chýba. Nepoznám pivovar, ktorý by takto pristupoval k svojim zákazníkom. Väčšina našich minipivovarov sa prezentuje dlhoročnou tradíciou, lokalitou a chuťou. Čo je pekné, no okrem inej chuti sa neodlišuje ničím iným. Ich etikety sú tradičné a skôr pôsobia ako staré mestské erby. Tradícia vo varení piva je super, no hovorí len o tom, že viete variť pivo. Ak sa však chcete zviditeľniť musíte ísť s dobou. Arcade Brewery je minipivovar, ktorý sa prezentuje úžasným dizajnom ich výrobkov, pričom úzko spolupracuje so svojou komunitou, ktorá im vždy prinesie veľké množstvo zaujímavých návrhov. Takáto príprava piva nie je nikdy stereotypom s obmedzeným počtom nápadov. V dnešnej dobe je kontakt so zákazníkom veľmi jednoduchý vďaka sociálnym sieťam. Ak im necháte priestor, určite vás prekvapia niečím na čo ste nikdy nepomysleli.

 

 

Predstavte si, že by ste mohli navrhnúť atribúty piva, jeho etiketu, alebo plagát. Takýmto prístupom by sa malé pivovary zviditeľnili nie len chuťou, ale aj výnimočným moderným vzhľadom a prístupom, o ktorom by sa určite rozprávalo. Nič nezviditeľní lepšie váš podnik ako reči, ktoré o vás ľudia vedú. V tomto prípade sú malé pivovary vo výhode voči veľkým pivovarom. Malé pivovary vďaka malej produkcii dokážu svoju výrobu rýchlejšie upraviť a prispôsobiť rôznym požiadavkám zákazníkov. Ak by túto výhodu využili, určite by si našli ďalších štangastov.

 

Veríme, že sa týmto nápadom inšpirujú nie len naše minipivovary a prinesú tak na Slovensko niečo nové, doteraz nepoznané. Ak si nie ste istý svojim nápadom, tak ho skúste zverejniť na Kickstartery alebo Indiegogo. Už dávno nie sú tieto portály len o lokálnej podpore. Či je váš nápad, na to ako sa priblížiť zákazníkovi naozaj dobrý, zistíte práve z odozvy podporovateľov. 

Pre inšpiráciu vám prinášame tie najlepšie etikety z dielne Arcade Brewery…

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech