Plačú, keď je už neskoro. Toto je 7 životných chýb, ktoré ľudia najčastejšie trpko oľutujú

  • Takmer každý z nás je niečím zaneprázdnený a na nič nemáme čas
  • Veľakrát si to ale uvedomíme, až keď je už neskoro
  • Neurob rovnakú chybu
ihor-saveliev-3POm-bxWIN8-unsplash
Unsplash/Ihor Saveliev
  • Takmer každý z nás je niečím zaneprázdnený a na nič nemáme čas
  • Veľakrát si to ale uvedomíme, až keď je už neskoro
  • Neurob rovnakú chybu

Tempo života sa v posledných rokoch neuveriteľne zrýchlilo. Ledva stíhame to, čo stíhať musíme, a veľakrát nám sotva ostane čas na tie veci, ktoré sú v živote predsa len najdôležitejšie. Množstvo ľudí sa tak naháňa len za zárobkom, a to, že je niečo nesprávne, si uvedomíme väčšinou až vtedy, keď sa to prejaví na našom zdraví alebo zdraví niekoho z našich najbližších. Veľakrát je už ale na ľútosť neskoro. 

Toto je 7 chýb, ktoré ľutujeme najčastejšie. Podarí sa ti ešte dnes popracovať na niektorej z nich, alebo sa opäť vrátiš k svojmu rušnému životu, a neskôr to budeš ľutovať?

#1 Pracujeme na úkor vzťahov

Koľko stretnutí s rodinou či s priateľmi si už zrušil kvôli tomu, že si na ne kvôli práci jednoducho nemal čas? Zrejme ich už bolo viac ako dosť. A to sme si po minulom roku všetci mysleli, že osobné stretávanie sa si budeme vážiť oveľa viac…

#2 Zaujímame sa o to, čo povedia druhí

Koľko rozhodnutí si už prehodnotil kvôli tomu, čo by na to „povedali druhí”? Popravde, ako uvádza aj portál Lifehack, asi nič by ťa nemalo trápiť menej ako toto. Ži svoj vlastný život, pretože ho nežiješ pre nikoho iného ako pre seba. Na konci dňa ostane každý so svojimi myšlienkami sám, ži preto tak, aby si bol so svojím životom spokojný ty sám. 

zdroj: Unsplash/Matt Forfar

#3 Nemáme dosť odvahy

Možno si si niektoré sny nesplnil preto, že si si myslel, že na ne nie si „dosť dobrý”. V skutočnosti je to jediné, čo potrebuješ, odhodlanie. Vždy, keď nad niečím váhaš, uvedom si, že niekde vo svete existuje XY ľudí, ktorí robia presne to, po čom ty túžiš, no s oveľa menej skúsenosťami. Jednoducho len mali dosť odvahy začať. 

#4 Nechce sa nám vyjsť z komfortnej zóny

Toto je ten dôvod, prečo ľudia ostávajú v práci, ktorá ich nebaví či vo vzťahu, ktorý im už nič nedáva. Sú jednoducho priveľmi pohodlný na to, aby niečo nefungujúce ukončili a poriadne šliapli na plyn s radosťou z nového života, ktorý by bol konečne podľa ich predstáv. Nie, určite to nie je jednoduché. Ale áno, určite to stojí za to. 

Mať v p**i je umenie. 9 vecí, ktoré šťastní ľudia naozaj vôbec neriešia

#5 Nevážime si svojich priateľov

Známych má väčšina z nás veľa, skutočných priateľov ale zväčša napočítaš na prstoch jednej ruky. Sú to presne tí ľudia, ktorým môžeš zavolať aj o polnoci, a pomôžu ti. Niektorí sú ale schopní zapredať aj najlepších priateľov, alebo s nimi pre nedostatok času prerušiť kontakty. Skôr či neskôr to ale každý človek oľutuje. 

#6 Nespravíme zo seba najlepšiu verziu seba samého

Ako uvádza aj portál Inc, veľmi často ľutujeme aj to, že nevyužijeme svoj plný potenciál. Hovorí sa, že nikdy nie je neskoro. Do istej miery je to síce pravda, ale asi sotva si vieš predstaviť, ako začneš v 80-tke chodiť do posilňovne a budeš mať svoje vysnívané telo, alebo ako v 85-ke rozbehneš svoj vysnívaný biznis.

Áno, všetko má svoj čas, ale neodkladaj všetko na „potom” alebo na „jedného dňa”. Potom alebo raz totiž nikdy nemusí prísť. Ak vieš, že niečo chceš, nemáš na čo čakať. Ten správny čas bol už včera, druhý najlepší je dnes. 

#7 Nedôveruješ svojej intuícii

Ja som to vedel”, „Mal som ten pocit od začiatku”, alebo „Prečo som len neposlúchol ten vnútorný hlas”. Koľkokrát si si už toto povedal? Zrejme veľakrát a žiaľ, je možné, že si to ešte veľakrát aj povieš. Sme totiž nepoučiteľní. Snaž sa ale svoju intuíciu počúvať čo najviac. Je to totiž hlas tvojho podvedomia, a ten nikdy neklame. Ak ťa chce intuícia niekam nasmerovať, poslúchni ju. Uvidíš, že nebudeš ľutovať. 

Zdroje: Inc.com, lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK