Plat 3 000 eur a top benefity. Dedoles raketovo rastie a hľadá nových zamestnancov

  • Slovenské hospodárstvo zmieta v kríze spôsobenej pandémiou COVID-19
  • Množstvo zamestnávateľov bolo nútených pristúpiť k prepúšťaniu, avšak niektoré firmy prosperujú
  • Patrí medzi ne aj slovenská firma Dedoles, ktorej sa podarilo vytvoriť desiatky nových pracovných pozícií
dapp
Dedoles
  • Slovenské hospodárstvo zmieta v kríze spôsobenej pandémiou COVID-19
  • Množstvo zamestnávateľov bolo nútených pristúpiť k prepúšťaniu, avšak niektoré firmy prosperujú
  • Patrí medzi ne aj slovenská firma Dedoles, ktorej sa podarilo vytvoriť desiatky nových pracovných pozícií

Kým pred prvou vlnou pandémie, a teda začiatkom marca 2020 v Dedolese pracovalo 80 ľudí, dnes už firma zamestnáva na Slovensku takmer 260 ľudí na trvalý pracovný pomer. Tento rok sa Dedoles rozhodol otvoriť ďalšie dobre platené pracovné pozície, najmä v oblasti IT.

„V roku 2021 chceme budovať ešte silnejší tím. Dôraz budeme klásť na oddelenie informačných technológií. Naším cieľom je vytvárať pracovné miesta, ktoré sú potrebné pre firmy operujúce v digitálnom prostredí,“ hovorí Jaro Chrapko, konateľ spoločnosti.

Príbeh slovenskej značky Dedoles: Dnes ich veselé ponožky valcujú Európu a majú tržby 15 miliónov, no začali s tričkami

Momentálne je v ponuke napríklad pozícia Projektového manažéra, v rámci ktorej je ponúkaný plat od 3 000 eur mesačne v hrubom. Okrem iného budeš mať plnú zodpovednosť za najdôležitejšie projekty – súvisiace s implementáciou softvéru, skladových či finančných procesov.

Rovnaký plat, a teda 3 000 eur tu dostaneš aj ako Senior IT architekt. Očakáva sa od teba, že budeš definovať a exekuovať IT enterprise architektúru, ale aj nastavovať a riadiť IT princípy, štandardy a pravidlá v spoločnosti.

Na pozícii IT Security Officer na plný úväzok, môžeš zase očakávať plat aspoň 2 500 eur. „Náš skvelý IT tím sa naďalej rozrastá, čakajú nás naozaj fantastické projekty a preto nám vznikla potreba doplniť tím o IT Security Officera. Ako sa hovorí, bezpečnosť nadovšetko! Preto, ak máš skúsenosti v oblasti IT bezpečnosti, potrebujeme práve teba,“ píše sa v inzerovanej ponuke.

Chcel by si pracovať pre Dedoles?

Vo firme však potrebujú aj kódera v Pythone, ktorý má chuť sa ďalej vzdelávať od svojich skúseného kolegu. Na tejto pozícii môžeš očakávať plat od 2 000 eur mesačne. Zameriavať sa budeš na vyvíjanie aplikácie v programovacom jazyku Python, pomocou metodiky DevOps / Agile. Bude na tebe aj analyzovanie požiadaviek kolegov, posudzovanie možných rizík a s tým spojených technických problémov.

Šancu môžeš dostať aj keď nemáš skúsenosti v IT sfére. Dedoles hľadáme do tímu HR nadšenca, ktorý sa primárne postará o skladníkov a spraví aj nemožné preto,  aby z hľadiska HR agendy všetko klapalo tip-top. Na túto pozíciu sa hodí niekto, kto má skvelé nápady, „drive“ a tímového ducha. Ponúkaný plat začína na 1 500 eur mesačne.

Ak máš perfektne zvládnutú komunikáciu, plánovanie a organizovanie a zvládaš pracovať pod stresom, možno bude pre teba aj pozícia Asistenta či asistentky top manažmentu, na ktorej si zarobíš mesačne od 1 200 eur.

Uverejnil používateľ Dedoles Nedeľa 24. januára 2021

Dedoles najnovšie otvára brány aj svojho skladu, kam hľadá šikovných, rýchlych, no najmä organizovaných skladníkov či skladníčky. Na starosti budeš mať balenie tovaru, pomáhať budeš aj s príjmom/výdajom tovaru a administratívou súvisiacou s týmito činnosťami. Zarobiť si môžeš od 900 eur v hrubom. Pracuje sa na dve zmeny (6-14, 14-22).

Spokojnosť zamestnancov

Najväčší počet pracovníkov zamestnáva Dedoles v Pezinku, kde firma sídli. Administratívne a logistické centrum „obýva“ približne 200 zamestnancov. Menšie administratívne centrum má firma aj v Bratislave, kde sídli hlavne marketingový a produktový tím.

Uverejnil používateľ Dedoles Utorok 10. novembra 2020

„Našim zamestnancom sa snažíme zabezpečiť čo najlepšie pracovné podmienky, poskytujeme im viacero zaujímavých benefitov. Myslíme si, že k tomu, aby firma rástla a darilo sa jej, je potrebné, aby rástli a boli spokojní aj jej zamestnanci,“ hovorí HR manager spoločnosti Kamil Reľovský.

Firma poskytuje všetkým zamestnancom možnosť vzdelávať sa prostredníctvom kurzov, školení a eventov. Pravidelne sa dopĺňa aj ich zamestnanecká knižnica a viackrát do roka prebiehajú aj teambuildingy. Počas pandémie však len v online prostredí.

Dedoles značne investuje aj do inovácií a automatizácie, ktorá zamestnancom pomáha zefektívniť ich každodennú prácu. Ich inteligentná automatizácia logistiky dokonca získala ocenenie LOG-IN, v kategórii projektová inovácia roka.

Uverejnil používateľ Dedoles Nedeľa 8. novembra 2020

Dedoles sa za posledné mesiace rozrástol aj do offline priestoru a ďalšie pracovné miesta tak vznikli aj v iných častiach Slovenska. Okrem Bratislavy sa kiosky Dedoles otvorili aj v Trenčíne, Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach a Pezinku.

„Ešte pred dvomi rokmi sme boli malá slovenská firma, ktorá mala cca. 20 zamestnancov. Dnes, aj napriek komplikovanej situácii kvôli koronavírusu, sme schopní rásť a dávať prácu niekoľkým stovkám Slovákom,“ dodáva Jaro Chrapko.

Najbohatší Čech Petr Kellner zomrel pri havárii vrtuľníka

20 krajín Európy

Dedoles momentálne pôsobí prostredníctvom svojich internetových obchodov v 20 krajinách Európy. Takmer 80 % ich predaja sa realizuje mimo územia Slovenskej republiky. Kým v roku 2018 dosahoval Dedoles tržby približne 6 miliónov eur, za rok 2019 sa vyšplhali sa až na 15 miliónov eur a firma je odhodlaná napredovať ďalej.

Príjmy, ktoré prichádzajú z celej EÚ pritom ostávajú na Slovensku vo forme daní, odvodov a zisku, ktorý firma investuje späť do rozvoja firmy a do vytvárania pracovných príležitosti 21. storočia.

V marci 2020 sa stal Dedoles 100 % vlastníkom britskej spoločnosti Something different Europe Ltd., ktorá sídli v meste Bridgwater na juhozápade Anglicka, ktoré je počtom obyvateľstva podobné Pezinku. Táto akvizícia zjednodušila proces distribúcie objednávok do krajín západnej Európy a priniesla tiež nové pracovné príležitosti pre domácich obyvateľov.

Uverejnil používateľ Dedoles Utorok 1. septembra 2020

Skutočnosť, že v dnešnej dobe, kedy je mnoho silných firiem nútených prepúšťať, vznikajú v tomto britskom mestečku nové pracovné miesta, ocenil aj jeho starosta. V novembri navštívil sídlo firmy a verejne vyjadril poďakovanie, že aj napriek neľahkej situácii vo svete, spoločnosť poskytuje prácu ľuďom a do svojich radov prijali ďalších 40 nových zamestnancov z regiónu.

„Sme na to nesmierne hrdí. Je to veľká pocta, keď našu firmu pochváli starosta britského mesta za to, že dáva prácu miestnym,“ dodáva Jaro Chrapko.

Nové pracovné miesta v tomto roku Dedoles vytvára aj v susednom Česku. „V roku 2021 chceme otvoriť našu pobočku aj v Čechách. Vytvoríme nové miesta aj pre český pracovný trh a verím, že do nášho skvelého tímu pribudnú ďalší fantastickí ľudia,“ dodáva zakladateľ Dedolesa.

Zdroj: Dedoles

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech