Plat 4 000 eur a práca z domu. Nezastaviteľný slovenský startup hľadá nových zamestnancov

  • Raketovo rastúci slovenský startup Kontentino rozširuje svoje rady
  • Otvoril lákavé pozície, na ktorých si zarobíš od 1 100 až po 4 000 eur
coppe
Kontentino
  • Raketovo rastúci slovenský startup Kontentino rozširuje svoje rady
  • Otvoril lákavé pozície, na ktorých si zarobíš od 1 100 až po 4 000 eur

Kontentino je jedným z najúspešnejších slovenských startupov, ktorý sa dostal medzi 100 najrýchlejšie rastúcich „softvérových firiem“ na svete. Rebríček zostavoval prestížny portál Latka. Spolu sa doň zapojilo 3 500 firiem z celého sveta.

Ich misiou je pomáhať reklamným agentúram a značkám efektívnejšie tvoriť kvalitný obsah na sociálne siete. O tom, že sa im skutočne darí, svedčí aj skutočnosť, že príjmy Kontentina za rok 2020 presiahli 1,5 milióna amerických dolárov.

Kontentino pomáha kreatívnym ľuďom robiť hlavne kreatívnu prácu, reklamným agentúram budovať lepší vzťah s ich klientmi a značkám šetriť až 40 % času na operatívne úlohy.

Do dnešného dňa startup pomohol už viac ako 4 000 značkám či agentúram po celom svete. Sídli v Belgicku, USA ale aj v Hong Kongu a patria medzi ne BBDO, Ogilvy, Pilsner Urquell či Nestlé.

Chcel/a by si pracovať pre Kontentino?

„Dnes ponúkame jedno z top riešení pre marketingové tímy na strane agentúr a značiek, kde im pomáhame efektívnejšie plánovať a schvaľovať vytvorený obsah a reklamu nielen na FB ale aj na IG LN TW. Vďaka nášmu riešeniu vedia ušetriť až 30 % času na administratívnych úlohách ktorý môžu venovať práve kreativite,“ hovorí pre Startitup CEO spoločnosti Bohumil Pokstefl.

Uverejnil používateľ Kontentino Štvrtok 18. marca 2021

„Najväčšia konkurenčná výhoda oproti ostatným social media toolom je hlavne v jeho jednoduchosti. Podľa nás obsahuje všetky potrebné a praktické funkcie pre plánovanie a schvaľovanie facebookových postov a zároveň je aj veľmi jednoduchý pre klientov, ktorí nemajú čas študovať náročnejšie nástroje,“ povedali v rozhovore pre Startitup zástupcovia Kontentino.

Myšlienka Kontentina vznikla ešte pred pár rokmi v reklamnej agentúre Triad a softvér mal fungovať len interne. Neskôr sa produkt podarilo dostať aj za hranice Slovenska.

Kontentino ponúka pre svojich zákazníkov rôzne cenové ponuky, od najlacnejšieho balíku XS, ktorý stojí 49 eur po balík „Large“, ktorý Kontentino ponúka za 279 eur. Služba sa dá samozrejme prispôsobiť na mieru.

Hľadajú nových ľudí 

Kontentino momentálne tvorí tím 25 ľudí, ktorý však rýchlo rastie. Máš možnosť sa preto veľmi veľa učiť a vidieť, ako dynamicky funguje startup. Samozrejmosťou je priamy kontakt s ich CTO či CEO.

Startup má teraz otvorených hneď niekoľko nových pozícií medzi ktorými je aj Špecialista na získavanie talentov a šťastie zamestnancov. Všetko hovoriaci názov pozície môže byť naozajstným dream jobom, za ktorý dostaneš od 1 200 -1700 eur mesačne. Táto práca je vhodná pre niekoho, kto chce pracovať v progresívnom startupe a má skutočne dobrý nos na talenty.

Uverejnil používateľ Kontentino Pondelok 8. marca 2021

„Za posledných šesť mesiacov sa náš tím rozrástol z 15 na 25 ľudí a ja sám som s nimi robil pohovory a najal všetky nové talenty. A teraz je ten čas, keď naozaj potrebujem niekoho pomoc,“ opisuje túto pracovnú ponuku CEO spoločnosti Bohumil Pokstefl.

Spoločnosť má v hľadáčiku aj Senior Backend Developera, ktorý bude okrem iného zlepšovať a rozširovať  integráciu startupu s rôznymi sociálnymi sieťami či optimalizovať databázové riešenie pre lepšiu škálovateľnosť.

Denne budeš používať technológie ako napríklad GraphQL, Docker alebo AWS. Ponúkaný plat sa hýbe v rozpätí 2 000 až 4 000 eur mesačne, pričom práca na diaľku je samozrejmosťou.

Svoj životopis si určite priprav aj v prípade, že sa radíš medzi talentovaných grafických dizajnérov. Svoje miesto tu dostaneš, ak oplývaš nadšením pre dizajn, vieš čo je trendy a jedným obrázkom toho dokážeš vyjadriť viac ako tisíckami slov. Zarobiť si môžeš od 1 100 do 1 400 eur mesačne.

„Hľadáme dizajnéra so skúsenosťami, hlavne webového so znalosťou obmedzení týkajúcich sa tlače,“ píše sa v popise pracovnej ponuky.

Jednou z najhorúcejších pozícii v Kontentine, je momentálne práca „Supporťáka,“ ktorého tu podľa slov CEO firmy potrebujú ako soľ. Na pozícii Customer Support Representative budeš tým elementom, ktorý zákazníkom pomôžete zodpovedať všetky ich otázky prostredníctvom chatu, e-mailu alebo telefónu. Na tvojej výplatnej páske uvidíš 1 100 až 1 400 eur.

Ako to vo firme funguje?

Predtým, ako sa zaradíš do tímu Kontentina, by si mal vedieť, že ide o partiu inovatívnych ľudí, ktorí sídlia v rodinnom dome s výhľadom na Mlynskú dolinu. Ako sami tvrdia, mimo pandémie pracujú na kôpke, ale keď sa budeš potrebovať zavrieť a telefonovať, môžeš využiť napríklad terasu či miestnosti plné rastlín a umenia.

Spoločne chodia na splavy, lyžovačky či pivo. Ráno sa u nich na záhrade precvičuje jóga s ich susedmi Brackets by Triad. Zúčastňujú sa konferencií ako WebSummit (Lisabon), Saastock (Dublin) TNW (Amsterdam), Social Media Week a podobne. Pojem korporátna kultúra im nič nehovorí, sú kamaráti a kultúru si tvoria sami.

Spoločnosť Kontentino s. r. o. v roku 2019 zvýšila zisk o  400 % na 143 979 eur a tržby jej narástli o  102 % na 818 566 eur. Vyplýva to z dát na Finstate.

Zdroje: Finstat, Kontentino, Welcome to the Jungle

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK