Kontentino – spravte si poriadok v social media

  • Myšlienka Kontentina vznikla najprv z vlastnej potreby pre zefektívnenie práce v Triade. Až neskôr sa rozhodli vyjsť von a Kontentino ponúknuť aj ostatným. Tento projekt nás veľmi zaujal a preto sme si povedali, že by bolo fajn vyspovedať Zuzanu Tvaroškovú, ktorá je členkou tímu.
image_1423050730.png
  • Myšlienka Kontentina vznikla najprv z vlastnej potreby pre zefektívnenie práce v Triade. Až neskôr sa rozhodli vyjsť von a Kontentino ponúknuť aj ostatným. Tento projekt nás veľmi zaujal a preto sme si povedali, že by bolo fajn vyspovedať Zuzanu Tvaroškovú, ktorá je členkou tímu.

 

Môžete nám v krátkosti opísať, ako vlastne Kontentino funguje a k čomu slúži?

Kontentino je prehľadný kalendár a plánovač postov na Facebook. Slúži na veľmi jednoduché a intuitívne plánovanie a schvaľovanie postov. Podľa toho, akú zohrávate úlohu pri príprave postu, máte priradenú funkciu (admin, manažér, klient, grafik a prekladateľ). Ako social media manažér môžete v Kontentine vytvárať a plánovať posty pre stránky, ktoré spravujete, spolupracovať na príprave postov s grafikmi alebo prekladateľmi.

Hlavnou funkciou a aj dôvodom, prečo sme sa do Kontentina pustili, je sprehladnenie schvaľovania postov klientom. Klient vidí navrhnuté facebook posty v úplne rovnakom layoute, ako budú zverejnené na Facebooku. Môže ich pripomienkovať alebo schváliť. Snažili sme sa, aby v Kontentine nebolo viac funkcií, aby sa ho klienti „nebáli“ používať.

Pracujete na tomto projekte už dlho?

Projekt vznikol zhruba pred rokom v Triade a spočiatku slúžil na interné potreby. Content sme posielali klientom buď v zložitých google spreadsheets, kde si nevedeli predstaviť, ako bude samotný post vyzerať alebo v Powerpoint/PDF prezentáciach, ktoré tiež neplnili svoj účel. Potrebovali sme zjednodušiť komunikáciu a schvaľovacie procesy s klientmi, ale aj medzi sebou. Chýbal nám nástroj, ktorý by bol jednoduchý, intuitívny a mal len tie funkcie, ktoré skutočne potrebujeme.

Nástroje, ktoré sme testovali, riešili síce aj náš problém, ale boli príliž veľké, komplexné a drahé. Funkcie Kontentina sú teda založené na potrebách našich social media špecialistov a našich klientov. V poslednom čase sme sa začali stretávať so záujmom okolia o Kontentino, preto sme sa rozhodli ho pokúknuť verejnosti. :)

 

 

Prečo by mali zákazníci využívať Kontentino? Aká je podľa vás, vaša najväčšia konkurenčná výhoda?

Najväčšia konkurenčná výhoda oproti ostatným social media toolom je hlavne v jeho jednoduchosti. Podľa nás obsahuje všetky potrebné a praktické funkcie pre plánovanie a schvaľovanie facebook postov a zároveň je aj veľmi jednoduchý pre klientov, ktorí nemajú čas študovať náročnejšie nástroje. Jediné čo vidia, je reálne vyzerajáci facebook post a možnosť pripomienkovať ho alebo schváliť.

 

Na akých trhoch v súčasnosti pôsobíte alebo na aké by ste sa chceli v búdúcnosti zamerať?

V súčastnosti sme ešte v podstate na začiatku, zbierame hlavne veľa feedbacku od prvých klientov a prispôsobujeme produkt požiadávkam zvonka. Začiatkom februára plánujeme začať s komunikáciou, aby sa základňa klientov rozšírila. Keďže sme len v štartovacej fáze, Kontentino je zatiaľ využívané len na slovenskom a českom trhu, ale plánujeme preniknúť aj do zahraničia.

 

 

Mohli by ste nám prezradiť, kto všetko stojí za týmto nápadom?

Kontentino vzniklo v TRIADe. Stoja za ním viacerí šikovní ľudia z agentúry, tažko povedať, kto prispel k dnešnému produktu najviac. Zo začiatku mal Kontentino na starosti náš šéf Marek Mrázik, odkedy sme sa ale rozhodli, že s ním chceme ísť von, vytvorili sme interný tím ľudí, ktorí sa o Kontentino starajú. Komunikáciu a vedenie celého projektu mám dnes na starosti ja.

 

 

Teraz možno trošku osobnejšie. Čo je pre vás a váš tím najväčšou motiváciou pri práci?

Našou motiváciou je hlavne pocit robiť na niečom, čo nám veľmi zjednodušilo a sprehľadnilo našu vlastnú prácu a vidíme, že by to mohlo zjednodušiť prácu aj daľším ľuďom. A samozrejme to, že sa stretávame s veľmi pozitívnymi reakciami okolia a klientov, ktorí Kontentino používajú. Tak vieme, že to má zmysel.

 

A na záver, aké sú vaše ciele do budúcna, povedzme v horizonte piatich rokov?

Pred piatimi rokmi bolo social media úplne na začiatku. Myslím, že ani neexistovala pozícia social media špecialistu.  O päť rokov bude social media a hlavne Facebook úplne inde. Ťažko teda povedať, čo bude s Kontentinom, ale dúfam, že dovtedy ovládneme svet social media! ;) Ale nie, naším cieľom je samozrejme, aby Kontentino získalo čo najviac spokojných používateľov, či už u nás alebo v zahraničí. Vieme, že podobných toolov je vo svete naozaj veľa, ale žiadny z nich nám úplne nevyhovoval. Určite je takých ľudí tam vonku viac :)

 

 

 

Hlavné features:

–       posty vyzerajú rovnako ako na Facebooku

–       posty sú usporiadané do prehľadného kalendára

–       možnosť priradenia funkcie admin, manažér, klient, grafik a prekladateľ

–       možnosť komentovať a pripomienkovať posty

–       označovanie postov pomocou tagov podľa témy

–       emailové notifiácie o pripomienkách k postom

–       export postov priamo na vašu Facebook stránku

–       plánovanie budgetu ku konrétnemu postu

–       možnosť pridať preklad k postu

–       a mnoho ďalších..

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK