Plošné testovanie bude, potvrdil Kollár. Malo by však vyzerať úplne inak, ako tie predošlé

  • Namiesto jedného víkendu by sa malo testovať 10 až 12 dní, aby sa predišlo dlhým radom
  • Šéf Sme Rodina Boris Kollár potvrdil, že masovo testovať sa bude
plošné testovanie druhé kolo koronavírus
TASR/Ján Krošlák
  • Namiesto jedného víkendu by sa malo testovať 10 až 12 dní, aby sa predišlo dlhým radom
  • Šéf Sme Rodina Boris Kollár potvrdil, že masovo testovať sa bude

Vládna koalícia je už na ďalšom postupe testovania obyvateľov na prítomnosť ochorenia COVID-19 dohodnutá. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina).

Kollár uviedol, že riešenie vidí v skríningovom testovaní najviac postihnutých regiónov. Podľa predsedu parlamentu by však bolo dobré, ak by bolo skríningové testovanie rozložené na viaceré dni, napríklad na desať až 12 dní, aby sa na ňom ľudia nezhromažďovali vo väčších skupinách.

Bližšie informácie o tom, ako chce vláda otestovať obyvateľov, sa verejnosť podľa Kollára dozvie po dnešnom rokovaní vlády.

Pribudlo takmer 600 nových prípadov koronavírusu. Lockdown začína zaberať

Premiér Igor Matovič na celoplošnom testovaní trvá, potvrdil to na viacerých tlačových besedách. „Moje stanovisko je nemenné,“ vyhlásil. Väčšina koalície však nesúhlasí a želá si skôr regionálne masové testovanie. Vláda mala rokovať už vo štvrtok, z organizačných dôvodov sa presunula na piatok. Dôvodom mal byť fakt, že väčšina ministrov bola proti návrhu celoplošného testovania. Presadzuje ho najmä premiér Matovič, ale aj minister zdravotníctva Marek Krajčí (obaja OĽaNO).

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech