Slovenskí biskupi žiadajú o urgentné odvolanie zákazu verejných bohoslužieb. Nejde podľa nich o primeraný krok

  • Konferencia biskupov Slovenska žiada o najskoršie odvolanie plošného zákazu verejných bohoslužieb
  • Tvrdia, že lockdownu sa dalo vyhnúť
omša
Unsplash/Grant Whitty Unsplash/Maya Reagan
  • Konferencia biskupov Slovenska žiada o najskoršie odvolanie plošného zákazu verejných bohoslužieb
  • Tvrdia, že lockdownu sa dalo vyhnúť

Plošný zákaz verejných bohoslužieb Konferencia biskupov Slovenska (KBS) nepovažuje za primeraný v situácii, keď zostáva množstvo iných oblastí života otvorených. Vo svojom vyhlásení publikovanom Tlačovou kanceláriou KBS žiada o jeho najskoršie odvolanie.

Biskupi tak reagovali na tlačový brífing, na ktorom bol oznámený nový lockdown spojený s plošným zákazom verejných bohoslužieb. Opätovný lockdown je pre KBS veľkým sklamaním.

KBS pripomenula, že od začiatku pandémie podporovala tak dodržiavanie opatrení, ako aj očkovanie pre všetkých, ktorým to zdravotný stav dovoľuje. Konštatovali, že prijali mnoho obmedzení a trpezlivo motivovali všetkých k zodpovednosti, pretože im záleží na každom ľudskom živote, na situácii nemocníc a pretože vidia vyčerpanie zdravotníkov.

„Bol však daný prísľub, že verejné slávenie bohoslužieb už nebude zakázané. Lockdownu aj plošnému zákazu verejných bohoslužieb bolo možné sa vyhnúť. Sme veľmi roztrpčení, že k nemu opätovne dochádza. Plošný zákaz verejných bohoslužieb nepovažujeme za primeraný v situácii, keď zostáva množstvo iných oblastí života otvorených – a žiadame jeho čo najskoršie odvolanie,“ uviedla.

Podľa nej pohľad do susedných krajín, ktoré dôsledne rešpektujú náboženskú slobodu ukazuje, že aj tu existujú iné riešenia.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie