Po 15-hodinovej diskusii Matovič ostal premiérom

  • Opozícia podľa OĽaNO nebola pripravená na diskusiu, premiér ďakuje koalícii
  •  K hlasovaniu poslanci pristúpili po približne 15-hodinovej diskusii
matovič
TASR/Martin Baumann
  • Opozícia podľa OĽaNO nebola pripravená na diskusiu, premiér ďakuje koalícii
  •  K hlasovaniu poslanci pristúpili po približne 15-hodinovej diskusii

Opozícia nebola dobre pripravená na odvolávanie premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), odrazilo sa to na diskusii v pléne Národnej rady (NR) SR. Skonštatoval to predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš po hlasovaní o vyslovení nedôvery premiérovi. Matovič opozičný pokus o odvolanie ustál. Poďakoval koaličným partnerom, že ho podržali. Predsedníčka klubu SaS Anna Zemanová dodala, že kauza je pre nich hlasovaním uzavretá a môžu sa venovať reformám.

„Budeme od zajtra pracovať na tom, aby sme pomohli ľuďom na Slovensku,“ dodal Šipoš s tým, že treba ísť ďalej a orientovať sa na to podstatné. Premiér poznamenal, že ich čaká ešte veľa práce. „Vláda získala podporu, pre SaS je týmto celá kauza uzavretá,“ povedala Zemanová. Neprítomnosť niektorých poslancov SaS v pléne počas odvolávania odôvodnila tým, že prítomní boli všetci, ktorí mohli.

Facebookova stránka sa snaží uvádzať premiérove statusy na pravú mieru. Ten prvý krát čelí odvolávaniu aj kvôli nevhodnej komunikácii

Opozícia neuspela s pokusom odvolať premiéra Matoviča. Jej návrh na vyslovenie nedôvery šéfovi exekutívy podporilo iba 47 zo 125 prítomných poslancov. Proti bolo 78 poslancov, nikto sa nezdržal. Matovič čelil odvolávaniu pre kauzu jeho diplomovej práce, ale aj pre jeho pôsobenie v kresle premiéra.

 K hlasovaniu poslanci pristúpili po približne 15-hodinovej diskusii. Vystúpilo v nej vyše 30 rečníkov, medzi nimi premiér, podpredsedovia parlamentu aj ministri. Koalícia bránila šéfa exekutívy, kritizovala opozíciu. Tá poukázala na viaceré dôvody, pre ktoré by Matovič nemal byť v kresle predsedu vlády.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech