Po rokoch sa Košice dočkali, otvorí sa tu svetová sieť kaviarní. Firma hľadá prvých zamestnancov

  • Košičania sa po dlhých rokoch dočkajú kaviarne, akú si už dlho žiadali
  • Starbucks tu otvorí svoju vôbec prvú pobočku
káva
Pexels/fornander, cagle
  • Košičania sa po dlhých rokoch dočkajú kaviarne, akú si už dlho žiadali
  • Starbucks tu otvorí svoju vôbec prvú pobočku

Prvú prevádzku Starbucks na našom trhu otvoril prevádzkovateľ AmRest v bratislavskom Auparku už v roku 2016. Lukáš Porazil – regionálny prevádzkový riaditeľ Starbucks pre Slovensko, Českú republiku a Maďarsko nám potvrdil, že vstup na náš trh sa stretol s množstvom pozitívnych ohlasov a veľkým záujmom.

Starbucks má aktuálne hneď niekoľko prevádzok v Bratislave, no nájdeš ho aj v Nitre, Žiline či Prešove. Od otvorenia prvej pobočky na našom trhu prešlo už 6 rokov a obyvatelia Košíc sa stále pýtajú, kedy prídu na rad aj oni. 

Zdá sa, že fanúšikom tejto značky svitá na lepšie časy. Spoločnosť už onedlho otvorí svoju kaviareň aj v metropole východu. Firma do novej prevádzky aktuálne hľadá prvých zamestnancov, s nástupom do práce ihneď.

„Miluješ kávu a hľadáš prácu na plný úväzok? Pridaj sa k nám do tímu novej kaviarne Starbucks v Košiciach ako vedúci zmeny,“ píše sa v ponuke práce, ktorá je zverejnená na webe Profesie.

V hľadáčiku je vedúci zmeny, ktorý si na hodinu zarobí 5,8 eur. Tvojou úlohou bude vedenie zmien a organizácia tímu, plus podpora manažérskeho tímu. Na starosti budeš mať aj komunikáciu so zákazníkmi a celkový zákaznícky servis. V tvojich rukách bude tiež príprava a predaj nápojov a občerstvenia, práca s pokladňou.

Pracovať budeš na TPP a čaká ťa aj zaškolenie v oblasti kávy. Získaš tak oficiálnu certifikáciu baristu Starbucks, Latte Art, na toto všetko potom nadväzuje Coffee Master program. Výhodou je, že tu budeš mať príležitosť k rozvoju aj na manažérske pozície.

Výhodou je, že zmeny budeš mať naplánované vždy 14 dní vopred. Firma vypláca taktiež motivačné bonusy za doporučeného kamaráta. Minimálne dvakrát mesačne dostaneš aj balíček tvojej obľúbenej kávy alebo čaju.  Na pozícii môžeš začať čo najskôr. Ešte pred otvorením kaviarne musíš totiž absolvovať tréning na kaviarni v Prešove, aby si bol na svoju novú rolu úplne pripravený.

História Starbucks

Starbucks začínal ako rádová kaviareň v historickej časti Pike Place Market v Seattli. V týchto priestoroch s úzkym priečelím spoločnosť ponúkala len čerstvo upraženú zrnkovú kávu.

Názov firmy bol inšpirovaný románom Biela veľryba (Moby Dick). V roku 1981 do kaviarne prvýkrát vstúpil Howard Schultz – predseda spoločnosti Starbucks, prezident a výkonný riaditeľ.

káva
zdroj: Pexels/dom

Vtedy naňho zapôsobila prvá šálka kávy s názvom Sumatra. Rok na to už Howard začal pre značku pracovať. V roku 1983 odcestoval do Talianska, kde naň urobili dojem miestne autentické kaviarne a romantika spojená s tunajším pitím kávy.

Jeho víziou bolo preniesť túto tradíciu talianskych kaviarní aj do Spojených štátov a vytvoriť ideálne miesto pre konverzáciu ľudí z rôznych prostredí. Cieľom bolo predstaviť miesto, ktoré človeku vypĺňa priestor medzi domovom a zamestnaním.

Howard na nejaký čas spoločnosť Starbucks opustil, aby mohol založiť svoje vlastné kaviarne Il Giornale, ale v auguste 1987 sa vrátil a s pomocou miestnych investorov celú spoločnosť Starbucks odkúpil.

káva
zdroj: Pexels/engin

Dnes sa firma môže pochváliť viac ako 32 000 kaviarňami v 80 štátoch a je poprednou pražiarenskou spoločnosťou a predajcom kávy vo svete. 

„Kvalita je pre našu kávu jedným z najdôležitejších kritérií, aby sa vôbec dostala do našej ponuky. Káva je pred uvedením na trh testovaná 36-krát, aby sme zaručili, že sa k zákazníkovi dostanú len naozaj kvalitné zrná. Dôležité je samozrejme aj jej spracovanie a servírovanie priamo v kaviarni, a preto všetci naši partneri (ako nazývame našich zamestnancov) prechádzajú komplexným školením,“ dodal Lukáš Porazil .

Zdroje: Profesia.sk, Starbucksslovakia.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá