Po ťažkej nehode Borisovi Kollárovi stále hrozí operácia

  • Spravodajský portál Webnoviny.sk informuje, že k možnej operácii predsedu parlamentu Borisa Kollára sa musí vyjadriť konzílium lekárov
  • Zvažujú dlhodobú rekonvalescenciu alebo operáciu
Boris Kollár autonehoda
TASR/Jakub Kotian
  • Spravodajský portál Webnoviny.sk informuje, že k možnej operácii predsedu parlamentu Borisa Kollára sa musí vyjadriť konzílium lekárov
  • Zvažujú dlhodobú rekonvalescenciu alebo operáciu

Predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára bude zastupovať podpredseda parlamentu z najsilnejšieho vládneho hnutia Gábor Grendel. Informuje o tom spravodajský portál Webnoviny.sk. Kollár je v nemocnici na bratislavských Kramároch po víkendovej nehode, pri ktorej utrpel zlomeninu krčného stavca. Šéf poslaneckej snemovne bude práceneschopný zrejme niekoľko týždňov.

Zatiaľ nie je jasné, či šéf parlamentu Kollár podstúpi operáciu druhého krčného stavca, ktorý sa mu zlomil pri autonehode. „Musí sa vyjadriť konzílium lekárov, či dlhodobo rekonvalescencia alebo operácia,“ povedal Webnovinám poslanec Ľudovít Goga, ktorý je mladším bratom predsedu parlamentu.

Zlomené rebrá a tržné poranenie hlavy

Pri sobotňajšej dopravnej nehode predsedu parlamentu Borisa Kollára utrpel jeho osobný ochranca zlomeniny rebier a tržné poranenie hlavy. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva vnútra Barbara Túrosová s tým, že napriek tomu bezprostredne po nehode skontroloval stav predsedu národnej rady.

Spolu s Borisom Kollárom havarovala aj bývalá miss. V kritickom stave leží v nemocnici

Poskytol mu okamžitú prvú pomoc, pri ktorej mu spriechodnil dýchacie cesty a kontroloval životné funkcie až do príchodu rýchlej zdravotnej služby. Vodič úradu pre ochranu ústavných činiteľov absolvoval lekárske vyšetrenia, neutrpel žiadne zranenia.

Ústavní činitelia, ktorí majú pridelené vozidlo s vodičom Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra SR, ho môžu využívať nepretržite počas výkonu svojej funkcie. Program a cieľ cesty je plne v kompetencii chránenej osoby. Rovnako je výlučne na jej rozhodnutí aj to, kto sa bude spolu s ňou nachádzať ako pasažier v služobnom motorovom vozidle, ktoré užíva,“ uviedla Túrosová.

Boris Kollár autonehoda
zdroj: TASR/Jakub Kotian

Riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Národnej rady SR Michaela Jurcová doobeda informovala, že predseda parlamentu Boris Kollár sa nachádza v Univerzitnej nemocnici na Kramároch, je v stabilizovanom stave a pri vedomí. Zlomený má druhý krčný stavec, odhadovaná dĺžka rekonvalescencie je niekoľko týždňov.

Prvotne bol prevezený do Nemocnice sv. Michala, kde absolvoval základné vyšetrenia. Predseda vlády Igor Matovič na sobotňajšej tlačovej besede informoval, že Kollár bol zranený spolu s ochrankárom a vodičom.

Zdroje: SITA, Webnoviny

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK