Po tragédii vo Vrútkach sa nočná mora školy neskončila. Niekto poslal hrozivý anonym, polícia hľadá kľúčového svedka

  • Takmer pred rokom bývalý študent spojenej školy dobodal zástupcu a ďalších vážne zranil
  • Polícia pátra po staršom mužovi, ktorý môže pomôcť pri vyšetrovaní minuloročného útoku
  • Polícia anonym pred verejnosťou vtedy tajila
pjimage - 2021-05-24T094904.660
Screen video, políciaSR/TASR, Miroslava Mlynárová
  • Takmer pred rokom bývalý študent spojenej školy dobodal zástupcu a ďalších vážne zranil
  • Polícia pátra po staršom mužovi, ktorý môže pomôcť pri vyšetrovaní minuloročného útoku
  • Polícia anonym pred verejnosťou vtedy tajila

Takmer pred rokom sa vo Vrútkach odohrala tragédia. V Spojenej škole na Ul. M. R. Štefánika mladý muž napadol pracovníkov školy s nožom v ruke. Nakoniec smrteľne zranil zástupcu riaditeľa a ďalších vážne pobodal. Nakoniec útočníka zastrelila polícia.

Riaditeľka školy vo Vrútkach, kde vyčíňal útočník, prvýkrát prehovorila: Čo sa skutočne stalo

Polícia SR identifikovala útočníka. Išlo o bývalého žiaka školy, 22-ročného Martinčana. „Po jeho útoku prišla o život jedna dospelá osoba. Ďalšie osoby útočník zranil a sú na ošetrení v martinskej nemocnici. Ide o dve deti a dve dospelé osoby,” uvádzala Polícia SR na Facebooku v novom príspevku.

S nožom v ruke

Žiak mal mať psychické problémy. ​22-ročný Martinčan rozbil sklenenú výplň a vnikol do školy, zamestnanci sa mu však postavili na odpor a chceli ho zastaviť. Na to muž vytiahol nôž a smrteľne zranil zástupcu riaditeľa školy a poranil aj školníka.

​„Následne vbehol do prvej triedy, kde podľa prvotných informácií ťažko zranil učiteľku aj dve deti viacerými bodnými ranami,” opísal v tom čase dnes už policajný exprezident Milan Lučanský.

zdroj: TASR/ Erika Ďurčová

Výhražný list

Polícia dnes pátra po staršom mužovi, svedkovi, ktorý má pomôcť pri vyšetrovaní minuloročného útoku vo Vrútkach. Televízia Markíza zistila, že po tom, ako bývalý žiak Ivan Č. zabil nožom zástupcu riaditeľa a polícia páchateľa zastrelila, poslal škole niekto výhražný list.

Anonym údajne v liste tvrdil, že pomstí Ivanovu smrť a v škole zomrú ďalší ľudia tak, ako zomrel aj on. Polícia pred verejnosťou takmer pred rokom tajila, aby ochránila deti aj učiteľov a nechceli ani šíriť paniku. Podľa zistení Televízie Markíza však na dlhšiu dobu posilnili hliadky v okolí školy. Po roku hľadajú kľúčového svedka.

Zdroje: Televízia Markíza, Sita

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech