Po včerajších 14 prípadoch máme dnes 10 ďalších. Oddnes platia nové uvoľňovacie opatrenia

  • Laboratóriá vykonali za včerajší deň 1 287 testov
  • Vyliečených pacientov za včerajší deň nepribudlo
covid (2)
Pixabay/fernando zhiminaicela
  • Laboratóriá vykonali za včerajší deň 1 287 testov
  • Vyliečených pacientov za včerajší deň nepribudlo

Slovensko hlási k dnešnému dňu celkovo 1 587 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19. Laboratóriá za uplynulý deň vykonali 1 287 testov, celkový počet otestovaných vzoriek  tak presiahol číslo  200-tisíc.

Ochorenie prekonalo ďalších šesť pacientov, spolu sa vyliečilo už 1 443 ľudí. Nepribudlo žiadne ďalšie úmrtie pacienta s pozitívnym testom na Covid-19.  Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk. 

Najvyšší počet nových nakazených je zo Žilinského kraja, až 4 pacienti. 

Dnešným dňom vstupujú do platnosti nové zmeny v uvoľňovacích opatreniach. Cezhraničný pohyb bez obmedzení sa rozširuje o Poľsko, Monako, Čiernu Horu a Faerské ostrovy. Ruší sa zákaz nedeľného predaja. Predajne však musia naďalej dbať na riadnu sanitáciu a dezinfekciu predajní.

Zruší sa taktiež povinnosť merania teploty ľuďom pri vstupe do štátnych inštitúcií, do kúpeľov a do wellness centier. Zároveň sa ruší  povinnosť sedieť v taxíku na zadnom sedadle.

Výrazná zmena nastáva aj v počte ľudí na verejných podujatiach. Od 1. júla je povolená kapacita nad 1000 ľudí. Na športových štadiónoch bude povolená účasť len do 50 percent kapacity.

Od 22. júna 2020 sa otvárajú stredné školy a druhý stupeň ZŠ.

 

Všetky interaktívne mapy s výskytom koronavírusu na Slovensku aj vo svete nájdeš TU >>

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech