Po zadržaní Plačkovej jej za deň pribudlo 20 000 followerov. Zuzana Čaputová: Slovensko je zranenou krajinou (NEWSLETTER)

čaputová
TASR/Pavel Neubauer

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Prezidentka Slovenskej republiky vystúpila v parlamente. Jej slová sú silné, trefné a čo je dôležité, prihovára sa každému Slovákovi a Slovenke. Nerozdeľuje.
  • LinkedIn, to nie je platforma ako Facebook či Instagram. V rozhovore sme vyspovedali Mikiho Plichtu, ktorého na tejto „profi“ sociálnej sieti sledujú tisíce ľudí.
  • Zuzany Plačkovej je plný internet. Nie však pre jej podnikanie s olejmi či kolagénom, prišla si po ňu polícia. Údajne je obvinená z drogovej trestnej činnosti.

Čaputová: Podporujem očkovanie, no rozumiem strachu z neho

Ak patríš medzi tých, ktorí bežne nesledujú politiku a na správy o koronavíruse si už háklivý, určite nie si sám. Navyše, sociálne siete sú zaplavené dezinformáciami, hejtom a nenávisťou, čo z internetu robí naozaj miesto, kde nechceš tráviť viac času, než je treba.

Nenávisť však presakuje aj do reality a pociťuje to aj samotná spoločnosť. Ľudia sú jednoducho unavení, znechutení a môžeš to cítiť všade. V práci, keď počuješ hundrať kolegov, doma, keď sa nebodaj hádaš s rodinou o tom, či je vakcína bezpečná a napokon na už spomínanom internete, kde sa mnohí pod rúškom anonymity vyhrážajú, zastrašujú.

Prezidentka Slovenskej republiky dnes vystúpila v parlamente a predniesla správu o stave republiky. Trefne, výstižne a vecne pomenovala, v akom rozklade sa spoločnosť nachádza.

„Strach a hnev, to sú dve najsilnejšie emócie, ktorými veľká časť spoločnosti reaguje na pandemickú krízu. Tieto emócie, osobitne pri téme očkovania, rozdeľujú našu spoločnosť, dokonca naše rodiny, kolegov na pracovisku, susedov,“ povedala hlava štátu.

zuzana ča&putová
zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Jej slová vystihli to, ako sa Slovensko a celá naša spoločnosť trápi. Tvrdo pomenovala, kde a v čom zlyhávame a ukázala prstom na to, čo nemôžeme jednoducho akceptovať. Avšak, nerozdeľuje ľudí na tých a tamtých, práve naopak.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie