Počet infikovaných sa ku koncu februára môže vyšplhať až na 1 milión. Dáta bez pátosu prišli s novými štatistikami

  • Dáta bez pátosu prichádzajú s ďalšou smutnou štatistikou
  • Varujú, že ak sa situácia nezlepší, koncom februára môže byť na Slovensku infikovaných COVIDOM-19 až 0,5 až 1 milión ľudí
koronavirus korona covid-19
Unsplash/Fusion Medical Animation
  • Dáta bez pátosu prichádzajú s ďalšou smutnou štatistikou
  • Varujú, že ak sa situácia nezlepší, koncom februára môže byť na Slovensku infikovaných COVIDOM-19 až 0,5 až 1 milión ľudí

Slovensko sa otriasa v základoch. Situácia je mimoriadne vážna. Aktuálne žiadna iná krajina nehlási taký vysoký počet obetí koronavírusu ako Slovensko. Naša krajina v dennej úmrtnosti v prepočte na obyvateľa vedie. Analytici z Dát bez pátosu varujú, že situácia sa bude zhoršovať. 

Obete nezomierajú len v nemocniciach, ale aj doma a v sanitkách. Ale ak sme mali príjem do nemocníc v januári asi 8 500 a za posledných 30 dní nám zomrelo 3 000 ľudí, tak to môže byť aj tak, že v nemocnici zomiera takmer 30 % pacientov“, informovali na svojom facebookovom profile. Odvolávajú sa na to, že i keď presné dáta nemajú, počítať vedia.

📊Vyzerá to na jednoduché počty:- 3000 za rok 2020- 3000 v januári- 3000 vo februári- Neskôr predikujeme pokles a do…

Posted by Dáta bez pátosu on Tuesday, February 16, 2021

 „Predpokladáme, že v DSS/ZSS zomrelo asi 750 klientov zo 40-tisíc a ďalší sú na ceste, lebo ich nestíhame očkovať“. Tvrdia, že pri počte 3 000 úmrtí a odhadovanej úmrtnosti z počtu infikovaných, ktorá sa rovná 1,15  %, muselo byť v 30-dňovom intervale infikovaných 261-tisíc ľudí.

Prorokujú aj to, ako sa situácia môže vyvíjať ďalej. „A ak budeme mať ku koncu februára 9-tisíc obetí, tak tie čísla musíme násobiť tromi a dostaneme veľmi pravdepodobne číslo infikovaných 0,5 až 1 milión. Opäť odhad, ale určite to nie je ku koncu februára odhadovaných 300-tisíc z PCR testov (dnes 278 254)“.

Hľadáme čiernu mačku v tmavej miestnosti

Súčasné opatrenia sa zdajú byť nedostatočné. „ Predstavte si, že by sme na základe takýchto dát z merania stavu hladiny riek robili protipovodňové opatrenia. Alebo si predstavte, že by sme na základe takto meraných schopností žiakov vydávali vysvedčenia. Alebo si predstavte, že by sme takto pacientom v nemocniciach merali teplotu a dávali aspirín alebo na operačke by im z 10 parametrov merali 3-4 a následne pokračovali v operácii “.

Zdroj: Dáta bez pátosu/Facebook

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech