Počet nakazených sa opäť rapídne zvyšuje.Peking pre obavy z ďalšej vlny pandémie prechádza do vojnového režimu

  • Čínske úrady varujú pre stúpajúcim počtom nakazených koronavírusom
  • Predstavitelia hlavného mesta dospeli k vážnemu rozhodnutiu
  • Čínske úrady varujú pre stúpajúcim počtom nakazených koronavírusom
  • Predstavitelia hlavného mesta dospeli k vážnemu rozhodnutiu

Po tom ako v okrese Fengtai v Pekingu začali opäť stúpať počty nakazených koronavírusom, hlavné mesto podstúpilo niekoľko razantných krokov. Dôvodom je výskyt nákazy na veľkoobchodnom trhu Xinfadi. Podľa Pekingského centra pre kontrolu a prevenciu chorôb bolo sa medzi 517 testovanými nachádzalo 45 pozitívnych na nový koronavírus.

Trhoviská ako ohniská nákazy

Pôvodným epicentrom pandémie koronavírusu mal byť trh s morskými plodmi vo Wu-chan. Čínske úrady preto varujú pred ďalším šírením nákazy z trhu Xinfady. 

Fengtai uviedol, že v čase, keď na trhu objavili skupinu nových prípadov, už bol vo vojenskom núdzovom režime. Muž, ktorý bol vo štvrtok 11.júna pozitívne testovaný na koronavírus mal trh navštíviť už 3.júna. Okres okamžite uzavrel jedenásť miest v blízkosti trhu. 

Podľa agentúry Reuters bolo na trhu Xinfadi z 517 testovaných 45 pozitívnych, no nevykazovali žiadne príznaky. Ďalší prípad objavili na trhu v oblasti Haidian. Zo vzoriek odobratých z trhu sa zistilo, že kmene koronavírusu sa nachádzali na doštičke používanej na lososa. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Political Khabar (@politicalkhabar),

Čínske úrady varujú

Nárast pozitívne testovaných prípadov  podnietil hlavné mesto, aby okamžite podstúpilo razantné kroky proti ďalšej vlne pandémie. Peking okamžite zakázal medziregionálny cestovný ruch, pozastavil športové podujatia a zatvoril školy. 

Hoci sa môže zdať, že Čína má najhoršie za sebou, čínske úrady a ich predstavitelia naďalej vyzývajú k opatrnosti a zdržanlivosti. „Chceli by sme varovať každého, aby ani na sekundu neupustil od opatrnosti. Musíme byť pripravení na dlhodobý boj s vírus,“  uviedol hovorca pekingskej mestskej vlády na sobotňajšej tlačovej besede. „Musíme si dávať pozor na riziká. Epidemiologická kontrola je v našom meste komplikovaná,“ dodal Xu Hejian.

Od decembra 2019, keď bol hlásený prvý prípad nákazy, sa infikovalo 7,6 milióna ľudí na celom svete. Viac ako 425 000 skončilo úmrtím. 

 

Zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech